Гордість Кременецького спорту може перетворитися у трагедію

Про Міжнародні змагання з санного спорту на санкороликах «Кубок Бони – 2017», котрі відбудуться 11-13 серпня повідомляють афіші у соцмережах.
Організатори звітують про оргкомітет та «ключові питання, які розглядалися», серед них й стан підготовки санної траси до міжнародних змагань. Та стан спортивної споруди, мабуть, варто було б оцінити, відвідавши саму трасу, бо з кабінету зробити це об'єктивно досить складно. 
Тим часом як керівництво вирішує якої пісні заспівати на офіційному відкритті змагань, тренери, як кажуть колеги-телевізійники «не на камеру», зізнаються, що навряд чи ризикнули б проводити змагання такого масштабу у Кременці якби це залежало від їхнього рішення.
Із самого верху (з початку) одна із найвідоміших в Україні спортивних споруд узагалі виглядає дуже сумно – заросла кущами, дошки подекуди попровалювалися. Минувши кілька віражів можна помітити, що трасу таки латають, ближче до низу споруда виглядає доглянутішою - скошена трава, підрізані кущі. Проте кардинально ситуації це не змінює. На жаль. Навіть у самому низу трапляються прогнилі дерев’яні планки. Коли на таку планку натрапляє колесо санкоролика на невеликій швидкості – не смертельно, хоча й травматично. А коли на швидкості 60-80 км за год… Про це краще не думати. От, схоже, й ніхто не думає. А раптом пронесе. Попередні ж роки якось обходилося.
Чому сталося так, що гордість Кременецького спорту невдовзі може перетворитися у трагедію, від кого залежить стан споруди і скільки потрібно витратити грошей, аби щонайменше убезпечити спортсменів від нещасних випадків?
– Власник санної траси навчально-спортивна база Кременецької ОДЮСШ-Колос, – повідомив начальник відділу сім`ї, молоді і спорту Кременецької РДА Василь Петрук. – Зараз вирішується питання щодо документів на право власності на землю, на якій розміщена санна траса. Саме відсутність цих документів ускладнює відновлення спортивної споруди. За попереднім кошторисом, що був розроблений для капітального ремонту траси сума становить 10 млн. грн.. Тому зараз доводиться латати найнеобхідніше. Основне завдання на сьогодні: зберегти санну трасу та підготувати усі необхідні документи для її подальшого розвитку та повноцінного функціонування, – пояснив Василь Петрук.
Окрім того, зазначає посадовець, розраховують у Кременці й на допомогу Міністерства молоді та спорту, яке, наче, й не відмовило та поставило вимогу – документи. Також планують брати участь у грантових програмах, аби частково компенсувати витрати на ремонт.
Не можна не оцінити благородних намірів із порятунку санної траси власними зусиллями кременчан. Проте, 10 млн. для району сума нереальна, а обласна рада, котра, по ідеї, мала б профінансувати ремонт траси (або посприяти у пошуку коштів), навряд чи зробить це, навіть після того, коли на руках будуть усі необхідні документи, враховуючи й на землю. Разом з тим юзати Кременецьку спортивну споруду у всіляких прес-, інвест- турах, турах для тур-операторів та просто для «віп-гостей» влада усіх рівнів буде ще не один рік. Аж поки не розвалиться… траса.
Фото Реально. Фото Реально.
Фото Реально. Фото Реально.
Олена ІЛИНИЧ Реально

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення