Від колорадських жуків врятує олія і полин

Мабуть для картоплі немає більш злісного шкідника, ніж колорадський жук.

Причому найбільшу шкоду приносить зовсім не доросла особина колорадського жука, а саме його потомство, що вилуплюється з яєць, відкладених на нижньому боці картопляного листка та знищує все на своєму шляху.
Кожен городник сам вибирає метод боротьби з колорадським жуком. Це можуть бути народні методи, або хімічні препарати.
Якщо ділянка, відведена під картоплю, невелика, то найкраще збирати жуків вручну, складаючи їх в банку. Потім із зібраних колорадських жуків можна приготувати відмінний засіб для відлякування його побратимів надалі. Готується цей засіб так: зібрати 0,5 літрову банку колорадських жуків, висипати їх у більшу ємність, залити 20 літрами води, щільно закрити. Після того, як всі жуки опиняться на дні ємкості, виждати ще тиждень. Розвести розчин у пропорції 1:1 з водою й обприскувати ним посадки картоплі. Незабаром від колорадського жука на ваших грядках не залишиться й сліду. За необхідності такий метод можна повторити.
Боротьба з колорадським жуком різними методами полягає й у сполучених посадках картоплі з рослинами, аромату яких жук не переносить.
Гарним засобом відлякування колорадського жука є саджання на картопляних грядках квітів календули, ярового часнику, полиню гіркого, бобів. Ці рослини саджають навколо картопляних грядок і по діагоналі.
Деревний попіл є справжнім ворогом колорадського жука і в той же час відмінним добривом для картопляних кущів. При посадці картоплі в кожну лунку вносіть по жмені деревного попелу, а запилення попелом картопляних кущів призводить до загибелі не тільки дорослих особин, а й їхніх личинок. У панчоху або сито насипають деревний попіл і запилюють кожен кущ, бажано після дощу або ранкової роси.
Настій деревного попелу з полином є не менш згубним для колорадського жука. Готується він таким чином: 200 г свіжого полину подрібнюють, додають склянку деревного попелу і все це заливають 5 літрами гарячої води. Протягом 2-3 годин настоюють, після чого ретельно перемішують, проціджують і обприскують картопляні кущі.
Для боротьби з колорадським жуком підходить горіхове листя і молоді плоди. 2 кг свіжого горіхового листя або плодів заливають 10 літрами окропу і ставлять у темне місце на тиждень настоюватися. Потім настій проціджують і приступають до обприскування картопляного бадилля.
Добре допомагає в боротьбі з жуком і настій цибульної лушпайки: на 1 кг сировини беруть 3 літри води. Дають настоятися добу або кип’ятять протягом 15-20 хвилин. Потім обприскують рослини.
Можна скористатися й розведеною у воді соняшниковою олією. Для цього потрібно взяти 1 склянку олії на відро теплої води, добре перемішати й обприскати картоплю або просто вмочити бадилля у відрі. Після такої процедури жука не буде.
Джерело: nday.te.ua

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення