З 25 січня на навчання? Як будуть вчитися школярі на Кременеччині


З 25 січня продовжують діяти обмежувальні протиепідемічні заходи для закладів освіти, визначені постановою Кабінету Міністрів від 9 грудня 2020 року. Водночас додаткові обмеження, встановлені на період 8-24 січня, втрачають силу, повідомили у МОН.
Понад 5 тисяч педпрацівників і вдвічі менше учнів перехворіли на Тернопільщині на COVID. Якими дані є зараз і чи дозволять за таких умов навчатись у закладах?


Від 25 січня продовжують діяти обмежувальні протиепідемічні заходи для закладів освіти, визначені постановою Кабінету Міністрів від 9 грудня 2020 року №1236. Водночас додаткові обмеження, встановлені на період 8-24 січня, втрачають силу. Про це повідомили 21 січня у Міністерстві освіти і науки України.

Згідно з документом, на період дії карантину заборонено:

  • відвідувати заклади освіти здобувачами освіти групами кількістю більш як 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти;
  • відвідувати заклади освіти здобувачами освіти у разі, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим COVID-19 перебуває більш як 50% здобувачів освіти та персоналу закладу освіти;
  • проводити в закладах освіти масові заходи (вистави, свята, концерти) за участю дітей з більш ніж однієї групи/класу та за присутності глядачів (відвідувачів).

Які заборони

Додаткові обмежувальні заходи для закладів освіти, встановлені на період 8-24 січня 2021 р., не діятимуть від 25 січня, запевнили у МОН.  

  • Окрім того, під час карантину самоізоляції підлягають особи, які прибувають в Україну для навчання у закладах вищої освіти з держави або є громадянами (підданими) держав із значним поширенням COVID-19, - пояснили в міністерстві. - Ця норма не застосовується до осіб, стосовно яких немає підстав вважати, що вони були в контакті з хворою на COVID-19 особою.

Самоізоляції також підлягають ті, хто прибуває з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, АР Крим та м. Севастополя, крім осіб, стосовно яких немає підстав вважати, що вони були в контакті з хворими на COVID-19. Зокрема, ця норма щодо самоізоляції стосується:

- осіб, які мають намір вступити до закладів освіти, розташованих на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі;

- здобувачів освіти, які навчаються в закладах освіти, розташованих на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі.

Коментар

Ольга ХОМА, начальниця управління освіти і науки облдержадміністрації:

 — З понеділка, 25 січня, діти йдуть на навчання. Вчитимемось за обмеженнями «помаранчевої» зони. Тобто, початкові класи навчаються повним складом, середня та старша школи – по пів класу. І через день. В групі має перебувати не більше 20 учнів. Якщо менше дітей менше – уроки разом відвідує весь клас. Це стосується також закладів професійної та вищої освіти.

Від початку пандемії COVID на Тернопільщині перехворіли понад 5 тисяч педпрацівників та понад 2, 5 тисячі учнів. Від першого січня 2021 року ми вже мали 60 хворих вчителів та 50 учнів. Це не є високий показник, бо часом було за одну добу до 50 вчителів. Щодня ми отримуємо дані від Лабораторного центру щодо захворюваності учасників освітнього процесу. Станом на 20 січня, скажімо, в області на COVID  захворіли 6 педагогів та 4 учнів.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення