Звернувся до СБУ та Нацполіції із заявою про вчинення злочину в Почаївській Лаврі,- Богдан Яциковський

Pochayiv — Traveling in the Carpathians / Western Ukraine ...
З кожним наступним днем зростає загроза масового зараження коронавірусом мешканців Почаєва і прилеглих територій, а також тих, хто планує взяти участь у масових пасхальних Богослужіннях у Лаврі. Незважаючи на мої наполегливі звернення з цього приводу, ні влада, ні правоохоронні органи не вживають належних заходів, щоб запобігти біді. А тим часом духовенство Лаври відпустило по домівках своїх працівників «на економії» , які прибирали Успенський і Троїцький собори. Хто може гарантувати, що всі вони здорові і не заразять недугою свої родини, якщо коронавірус офіційно зареєстрований у монахів, один з яких вже помер?

Тим паче, що навіть самі отці приватно розповідають про «різновиди почаївського коронавірусу». Зокрема, у переписці між заступником голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП священиком Миколою Данилевичем і представником Тернопільської єпархії о. Георгієм Прокопчуком (настоятель храму у с. Млинівці, що на Кременеччині), останній визнає, що в Лаврі є багато хворих на коронавірус. У них увечері піднімається температура, тож прокапують, і «на ранок – як огірочки, знову бігають».

А ось духівник Почаївської лаври архімандрит Іполіт Липчей вже тиждень лікується від коронавірусу в Олександрівській лікарні. Саме тоді його забрала швидка, згодом перевели у реанімацію, а позавчора архімандрита терміново постригли у схиму, що буває, коли людина очікує смерті.

Відтак, замість того, щоб закрити Лавру на карантин, а всіх її мешканців - на обсервацію, влада та правоохоронці не завадили намісникам Москви в Україні проводити службу на Вербну неділю у присутності приблизно 150 людей. Багатократно – приблизно до 2 тисяч - може зрости кількість прихожан під час богослужіння на Великдень. Усі вони стануть як потенційними жертвами коронавірусу, так і потенційними розповсюджувачами хвороби.

Зважаючи на таку реальну небезпеку, я, як депутат обласної ради, офіційно звернувся до СБУ та до Нацполіції в Тернопільській області із заявою про вчинення злочину.
На изображении может находиться: текст


Саме так – злочину священиків Московського патріархату проти українців та України. Адже духовенство Почаївської лаври цілком і повністю усвідомлює всю небезпеку від запланованих на Великдень масових заходів. Однак, нетерпимість до всього українського і диверсійні вказівки Москви спонукають почаївських отців чинити саме так, а не інакше. Невже ми не зуміємо зупинити їх? Адже Бог – це любов. Насамперед – до людей. Ненависть до них – від лукавого.

Богдан Яциковський,
депутат Тернопільської обласної ради

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення