Звільняються медичні працівники через страх перед коронавірусом

У деяких ЗМІ повідомили, що тернопільські лікарі почали звільнятися через страх перед коронавірусом та мізерну зарплату. Журналіст «20 хвилин» дізнався, чи справді це так, та чи вистачає медпрацівників у Тернопільській лікарні швидкої допомоги, куди доставляють хворих на COVID-19.
[ads-post]Головний лікар Тернопільської лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський спростовує, що звільнилися лікарі. Однак підтвердив, що вісім працівників дійсно розрахувалися. Хтось має хронічні хвороби, хтось боїться за свої сім’ї. До того ж, зарплата в 4000 гривень ніяк не мотивує людину працювати в такій напруженій обстановці. - В нас пішло 8 працівників – це не лікарі, а середній та молодший медичний персонал, - пояснює Ярослав Чайківський. - Зараз ситуація напружена, але поки що ми справляємося. Якщо врахувати, що у відділенні у нас небагато хворих, то цими силами, що ми маємо, ми можемо вирішити всі проблеми. Зараз ми працюємо над тим, щоб перевести медсестер та молодших медичних працівників з інших відділів в інфекційне відділення.
Як пояснив головний лікар, станом на 30 березня у інфекційному відділені є п’ять пацієнтів у яких підтвердили COVID-19. Поки що медичного персоналу вистачає, але якщо кількість хворих буде збільшуватися – буде важче.

Шукають медпрацівників та волонтерів

«Зайві руки» завжди знадобляться, тому шукають людей, які готові працювати або допомагати лікарям. Потрібні люди з медичною освітою. Допомога волонтерів також не буде зайвою.
- Ми готові працевлаштувати людей з середньою медичною освітою, тобто медсестер. – каже головний Лікар. - Якщо є такі люди, то ми готові працевлаштувати їх офіційно. Також наразі у нас працює два волонтери, які допомагають медичним працівникам як не кваліфіковані спеціалісти. Вони допомагають молодшому медичному персоналу з прибиранням та дотриманням санітарних вимог в інфекційному відділенні.
Якщо ви хотіли б допомогти медикам та стати волонтером, медична освіта вам не потрібна. Як каже Ярослав Чайківський, потрібно лише бажання працювати. Також лікар зауважує, що працювати з пацієнтами можуть лише ті, хто має медичну освіту та офіційно працевлаштовані. Волонтери допомагати з лікуванням хворих не можуть.  

Медики отримуватимуть надбавки

Щоб стимулювати медпрацівників, лікарі отримуватимуть надбавку до зарплати. Це стосується тих медиків, які безпосередньо працюють над ліквідацією захворювання. Законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» зареєстрували ще 16 березня. Уже 18 березня, після прийняття закону Верховною Радою, його підписав президент.
В ньому йдеться про додаткові доплати до заробітної плати медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання серед людей на коронавірусну хворобу (COVID-19), у розмірі до 200 відсотків заробітної плати на період виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19). Також передбачені доплати до заробітної плати окремим категоріям працівників, які забезпечують життєдіяльність населення.
Окрім цього, тернопільські медики отримають надбавку з місцевого бюджету.
- Наразі є розпорядження міського голови про преміювання усіх медичних працівників, які будуть працювати з хворими та COVID-19 в розмірі 10 тис. гривень, - каже Ярослав Чайківський. Ця премія для кожного медпрацівника, що працюватиме з хворими на коронавірусну інфекцію, не важливо, чи це лікар, чи це медсестра, чи молодший медичний працівник.
Окрім цього, новий Закон передбачає не тільки надбавки для медиків, а і відповідальність за порушення карантину. Так при порошенні санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідеміологічних правил і норм тягне за собою штраф від 1700 до 3200 гривень та для посадовців від 3200 до 170 000 гривень.
Лікарі ж закликають бути відповідальними та дотримуватися карантину. Не відвідуйте місця скупчення людей та не виходьте з дому без захисної маски та рукавичок. Так ви захистите себе, своїх близьких та оточуючих.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення