Варто знати кременчанам: Зміни в законодавстві, які почали діяти з першого січня 2020 року


З першого січня 2020-го року набули чинності деякі зміни в законодавстві. Отож про головні з них читайте у цьому матеріалі.
[ads-post]
Заробітна плата та прожитковий мінімум
Першого січня набув чинності новий державний бюджет країни. Він передбачає збільшення мінімальної зарплати до 4 723 гривень.

Прожитковий мінімум у січні збільшиться на 162 гривні і становитиме 2 027 гривень.
Окрім того, новий бюджет передбачає збільшення мінімуму впродовж року. Зокрема, з першого липня цей показник зросте до 2118 гривень, а з першого грудня – до 2189 гривень.

Підвищення пенсій
З першого січня 2020 року збільшився мінімальний розмір пенсій для осіб, які досягли 65 років і мають тривалий страховий стаж. Зокрема, мінімальний розмір пенсійних виплат перерахують для непрацюючих пенсіонерів, які досягли віку 65 років, та мають страховий стаж не менше від 30 років для жінок та 35 років – для чоловіків. Фактично їхня пенсія збільшиться до 1889,20 гривень.
Перерахунок таких пенсій здійснюватимуть автоматизованим способом за матеріалами пенсійних справ.
Державний бюджет на 2020 рік також передбачає загальний автоматичний перерахунок пенсій, який має відбутися з першого березня. Формулу перерахунку враховує стаж, рівень зарплати людини та рівень середньої зарплати у країні – спеціальний показник для розрахунку пенсій.
До цього перерахунку розмір мінімальної пенсії становитиме 1638 гривень.

Економічна правда
Монетизація пільг на комунальні послуги
Від першого січня українці отримуватимуть пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, купівлю твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу лише грошима.
Водночас пільгові категорії українців зможуть у будь-який час подати заяву про перехід на готівкову грошову форму виплат на житлово-комунальні послуги.

Вартість газу та його оплата
Першого січня 2020 року відбулися зміни газовому ринку – українці зможуть самі обирати постачальника газу на вигідних для себе умовах. Оплата за газ відбуватиметься за двома схемами: або за гарантованою ціною, що буде чинною до кінця кварталу, або за ринковою та становить 6 961 гривень за 1 тисячу м3 з ПДВ.
Кінцева ж вартість газу залежатиме від тарифів на транспортування, які встановлює Нацкомісія з регулювання тарифів.
Квартальна ціна буде автоматично чинною для всіх споживачів.

Якщо людина з якоїсь причини хоче відмовитись від фіксованої ціни та платити за ринковою, вона може звернутись до своєї газопостачальної компанії, яка має запропонувати зручний алгоритм виходу з програми.

Податки для фізосіб-підприємців
Податки для фізичних-осіб підприємців із першого січня 2020 року також збільшились. Це пов’язано із збільшенням прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати. Зокрема, зросте єдиний податок та єдиний соціальний внесок (ЄСВ).
ФОП першої групи спрощеної системи оподаткування з першого січня 2020 року платитиме 1249,26 гривень на місяць. З них 1039,06 гривень ЄСВ і 210,2 гривень єдиного податку.
ФОП другої групи спрощеної системи — 1983,66 гривень на місяць, це 1039,06 гривень ЄСВ і 944,6 гривень єдиного податку.
Для третьої групи спрощеної системи розмір єдиного податку залежатиме від розміру доходу та системи, яку вибере платник: 3% від доходу за місяць для тих ФОП, які платять податок на додану вартість (ПДВ) і 5% від доходу для тих, хто ПДВ не платить.

Інші податки
Із першого січня змінився розмір туристичного збору для готелів і хостелів. Він збільшиться до 23,62 гривень за ніч за одного внутрішнього туриста і до 236,15 гривень за ніч – за іноземця.

Автомобілі з іноземною реєстрацією
Першого січня 2020 року в країні завершилося відтермінування штрафів для власників євроблях. Правоохоронці отримали формальне право штрафувати власників водіїв такого транспорту і виписувати їм штрафи у розмірі 170 тисяч гривень.
Водночас законодавство передбачає скасування в новому році штрафів у 170 тисяч гривень, які були виписані власникам авто з іноземною реєстрацією від завершення терміну дії попереднього відтермінування штрафів до першого січня 2020 року. Ті люди, щодо яких були складені відповідні протоколи, будуть змушені виплатити всього 8,5 тисяч гривень.

Електрокари
Із першого січня в Україні набув чинності закон про електромобілі. Зокрема, від початку року водіям бензинових та дизельних авто на законодавчому рівні буде заборонено паркуватися на місцях для електрокарів. За порушення передбачено штраф від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це від 340 до 510 гривень. Крім того, автівку на пальному можуть навіть евакуювати.
Упродовж року електрокари в країні повинні перевести на зелені номерні знаки, а також впорядкувати питання руху та паркування екологічного транспорту.

Покарання за водіння напідпитку
Із першого січня 2020 року в Україні мав набрати чинності закон, який впроваджує кримінальну відповідальність замість адміністративної за кермування в нетверезому стані. Але Верховна Рада ухвалила новий закон, який відтермінував запровадження цієї норми на шість місяців – до першого липня 2020 року.
З першого липня 2020 року набирає чинності закон про застосування кримінальної відповідальності за водіння в нетверезому стані: стаття 286-1
ККУ – керування у нетверезому стані.

Але пиячити за кермом не варто вже.
Кримінальна відповідальність за статтею 286-1 КК загрожує водіям у разі:
керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;
передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів;
відмова водія від проходження медичного огляду на стан сп'яніння або щодо вживання таких лікарських препаратів;
вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного освідування з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого медичного освідування.
За всі перераховані вище дії — передбачено штраф від 1 до 2 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 32 тисяч гривень) і позбавлення права керувати транспортним засобом на строк до 3 років.

У разі повторного правопорушення штраф складе до 51 тисячі гривень з позбавленням права керувати транспортним засобом від 2 до 3 років.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення