Наприкінці лютого на Тернопільщині прогнозують епідемію

Минулого тижня понад двісті тисяч українців захворіло на грип і ГРВІ, – повідомляє Міністерство охорони здоров’я. В одинадцяти областей оголосили епідемію. Тернопільщина до цих регіонів не належить. Однак тут теж стрімко росте рівень захворюваності.

Як повідомили в обласному лабораторному центрі, рівень захворюваності на ГРВІ та грип на Тернопільщині складає близько 80% до епідемічного порогу. У кількох жителів області підтвердили віруси грипу А.
«Щоб не допустити збільшення кількості хворих, вводяться певні обмежувальні заходи. У цьому епідемічному сезоні в нашій області летальних випадків не було. Однак порівняно з минулим епідсезоном, захворюваність у цьому епідсезоні дещо вища. Ми очікуємо, що в лютому може ще збільшуватися рівень захворюваності. У групі ризику – медичні працівники, банківські працівники, викладачі, водії, тобто ті, хто часто спілкується з великою кількістю людей. Хочу наголосити, лікуватися потрібно з призначенням лікарів. Самому не варто підбирати медичні препарати. Дієвими у лікуванні є противірусні препарати. Також необхідним є ліжковий режим, пити велику кількість рідини, збільшити вживання вітаміну С. Варто пам’ятати, грип може призвести до ускладнень легеневої системи, серцево-судинної системи. Тому самолікуватися не варто» – каже лікар-епідеміолог Марія Павельєва.
Нагадаємо, в області через ГРВІ і грип на вимушені канікули пішли ще вісім загальноосвітніх навчальних закладів краю.
Софія Романська

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення