![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEis_A2OJjzIQ-EDfl5N6QU_6fjMo9DMcyNvJMpxZElRNb2C3bVbShkIfOqZsxoN8N2zHK9s3rV8e9wI5YfxLp99P0b19GN66xgCiJlLl9jZByya6KH3rFkkCfn1FgMr8zhy-U_j8DGTCwR6/s320/konoplya-kremenets1.jpg)
Поки в Україні міркують над тим, чи варто узаконювати марихуану, певна частина сучасної Тернопільщини ще 100 років тому була лідером із вирощування плантацій конопель.
– Кременець займав перше місце на Волині серед господарських плантацій з вирощування конопель та тютюну, – розповідає дослідниця Іра Дан-Коен.
До початку 20 століття коноплю широко використовували для виробництва ліків, настоянок, мазей, тканин та паперу. Тоді цю рослину не розглядали яв якості психоактивного наркотику.
![](http://teren.in.ua/wp-content/uploads/2018/08/konoplya-kremenets.jpg)