«У Почаєві «вкоренився» маленький Янукович у спідниці..»

Наприкінці минулого літа дирекція повідомила батьків, що школа отримала кошти для перекриття та ремонту старого корпусу, а тому учням доведеться якийсь час потіснитися в початковій школі. Звісно, що всі підтримали таку ініціативу.
Та минав місяць за місяцем, а віз — і далі там… Про ремонтні роботи дирекція публічно не звітувала, а тому в батьків назрівало чимало запитань, а ще більше — невдоволення. І терпець таки увірвався! Якось батьки масово зібралися біля зачиненого корпусу, просили показати виконані роботи, а оскільки їх не впускали до приміщення, викликали поліцію. Коли ж увійшли, то жахнулися від побаченого, бо до початку ремонту стан будівлі був набагато кращий…
Нині батьки домагаються звільнення директора Почаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Варвари Омелянівни Кухаревич. На виконкомі Почаївської міської ради було вирішено оголосити їй догану за неналежний стан початкової школи, а що стосується іншого корпусу, то наразі батьки школярів ініціювали аудиторську перевірку фінансової та господарської діяльності. У вівторок, 22 травня, долаючи різні перешкоди, директору школи все ж нарешті вручили догану.

Ремонт почали із… «водоспаду» 

— Батьки бунтують, бо невдоволені безгосподарністю директора школи Варвари Омелянівни, — каже мешканець Почаєва Павло Гончарук. — У школі панує «ієрархія»: наближені та «опущені». Варвара Омелянівна «тримає» у школі своєрідний сімейний підряд — там працюють її співмешканець, син, невістка… Більшість вчителів залякані, покірно виконують вказівки керівництва. Раніше в школі панувала атмосфера інтелігентності, порядку, а тепер — бардак. Через ремонти довелося запровадити навчання у дві зміни, до того ж старшокласники сидять за партами першачків. Цілий навчальний рік уроки тривають по 35 хвилин замість 45, отож, за рік учні недоотримали 4 тис. навчальних годин, а отже, не належно освою- ють шкільну програму. Взимку школярі поверталися додому в глуху ніч засніженими вулицями. Такий режим роботи школи — катастрофа для цілого міста! Ще торік у вересні я зайшов подивитися на розпочаті ремонти у школі і був шокований: після дощу частину корпусу затопило, щоб стекла вода з другого поверху, просвердлювали діри на перший… «Займайся своїми справами!» — вказали мені на вихід робітники. Будівельники жахливо знищили приміщення. Підряднику заплатили 1 млн. 400 грн., а невідомо за що. За це все має відповідати директор школи! Дивує, але навіть після того, як справа набула розголосу, нею не цікавиться ні Міністерство освіти на науки, ні прокуратура, ні контролюючі органи… Так і живемо «по-новому»! Наразі міським керівництвом створено комісію з перевірки ремонту школи, потрібно провести аудит. Майже 400 батьків поставили підписи за звільнення директора. Якби директор поважала думку людей, то мала б піти з посади, але вона тримається, не йде на примирення, виганяє батьків зі свого кабінету, навіть виставила за двері депутата міської ради, через що порушено кримінальне провадження.
 

Догана для директора школи!

— Директор школи обіцяла за два місяці відремонтувати старий корпус, але донині роботи не виконані, — обурюється місцева мешканка Оксана Ковальчук. — У договорі з підрядником чітко прописано, що директор зобов’язана контролювати ремонтні роботи, але, вочевидь, не переймалася тим, якщо корпус довели до такого жахливого стану. На Варвару Омелянівну є багато скарг від батьків, вчителі теж невдоволені її роботою, але бояться повстати. Батьки вимагають, щоб директор школи пішла з посади, оскільки вона абсолютно не прислухається до думки громади.
— «Коли все закінчиться, ви мені кров’ю відповісте за те, що довели мене до такого стану!» — при свідках пригрозила днями Варвара Омелянівна одному активному батькові, — розповідає матір школяра Наталія Семенюк. — Наразі хочемо, щоб у школі була проведена незалежна аудиторська перевірка. Міська рада готова оплатити таку перевірку. Після того, як батьки підняли проблему на поверхню, директор школи запросила іншу підрядну організацію, але теж «свою», бо будівельники відразу «наїхали» на батьків, а бухгалтер школи навіть пригрозила одному батькові наслати перевірки на приватний бізнес. Варварі Омелянівні мали оголосити догану, але Почаївський відділ освіти чомусь не спішив це зробити, хоча були всі законні підстави, та врешті таки оголосив. Перед тим виконком проголосував за догану для директора школи. До речі, початкова школа теж у занедбаному стані: аварійні сходи, нема спортивного інвентаря, нема жодного смітника, у сараї на території школи — гора сміття… Інспектор з області була шокована! Почаївська школа нагадує будівлі в Чорнобилі… Як тільки «запекло», Варвара Омелянівна втекла на лікарняне. У Почаєві «вкоренився» маленький Янукович у спідниці, біля якого крутяться великі гроші… Голова Почаївської ОТГ Василь Бойко спершу займав позицію Варвари Омелянівни, потім — нейтральну, тепер — ніби підтримує батьків. Директор школи не дає відповіді на жодні запитання батьків, відвертається спиною… А як спілкується з дітьми! «Дурні діти дурних батьків», «моральні уроди» — такі «епітети» доводиться вислуховувати школярам. «У нашому класі є ябеда, яка все доносить батькам. Ще раз кажу: що говоримо в класі, — секрет!» — якось нагримала на школярів вчителька — прибічниця директорки.

«Я не мишка, яка буде бігати по нірках…»

«НОВА…» зателефонувала до директора Почаївської ЗОШ і попросила прокоментувати останні «гарячі» події.
— Сподіваюся, що все вирішиться позитивно, ми вже зустрічалися з новим підрядником, тож ремонт швидко зрушиться. Ми поставили за мету закінчити роботи до 23 серпня цього року, — каже директор школи. — Невдоволених батьків не так і багато. У школі є законний батьківський комітет, який буде писати звернення, щоб відстояти моє ім’я. Яка причина залишати мені посаду? На кожне незадоволення батьків можна дати пояснення. Батьки не зверталися до мене із офіційними заявами, а відразу запросили телебачення… Вирішили переступити через мою голову і піти по всьому світу. Я надала письмове пояснення з хронологією робіт від весни минулого року, але його не хотіли брати. Як директор я всіляко сприяла, щоб ремонт був здійснений якомога швидше, але виникли обставини незалежні від мене — зростання цін, підвищення оплати працівникам… Ми змушені були відкоригувати кошторис, здійснити експертизу. Розпочинати ремонт восени — вирок для керівника, але не було іншого виходу, інакше ми би втратили субвенцію. Чому я маю кидати посаду?! Тільки через те, що батьки невдоволені і мають свою думку? Я не мишка, яка буде бігати по нірках… Свого часу я вчителювала у Києві, до Почаєва мене запросив колишній директор школи, довірив мені її керівництво. Я зважилася! У Почаєві у мене батьківська хата. Сім років тому я приїхала сюди, щоб піднести рідну школу! Так, зі мною працюють мої рідні, але вони не в моєму прямому підпорядкуванні, а — завуча. Не вважаю, що мій син, який працює техпрацівником, це велика корупція. Для мене важливий правовий аспект. Хочу зняти із себе звинувачення. Не хочу бути политою не тою юшкою… Розумні батьки прислухаються до мене, а ті, що хочуть крові і видовища, не чують мене. Мене довели до тиску 190 і високого рівня цукру в крові. Якщо такі проблеми будуть і далі, можу спокійно лягати в лікарню. І нехай не кажуть, що я Тимошенко, Корбан чи Янукович…

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення