Палац в Білокриниці міг би стати українським «Діснейлендом» 📷


18 квітня в Україні відзначають День пам'ятників історії тa культури. Саме тому підготували добірку столітніх зображень відомої пам’ятки на Тернопільщині – Білокриницького палацу. Ось уже багато років, щорічно він викликає інтерес в туристів із України та сусідніх держав. Пам’ятці вдалось зберегтись до наших часів, через те, що будівля не пустувала.  Сьогодні в палаці знаходиться Кременецький лісотехнічний коледж.


Палац в Білокриниці поблизу Кременця вражає перш за все своєю англо-готичною архітектурою, яку не так часто зустрінеш в цьому регіоні. Також будівля доповнена елементами із стилю ренесанс.
З історії Білокриниці знаємо, що ще перед зведенням палацу тут був мурований замок, який датувався XVI ст. Але він не зберігся до нашого часу, через руйнування під час набігів татар у ХVII ст.
Готичний палац збудували представники родини Чосновських у середині ХІХ ст. Дещо вдосконалив палац наступний власник – граф Воронін.
В колекції польської бібліотеки пощастило відшукати малюнки та ретро фото палацу столітньої давнини. Впевнені, що після перегляду, вам неодмінно захочеться відвідати Білокриницю, та подивитись палац, який багатьом нагадує «Діснейленд».

Тетяна Яцечко-Блаженко


Новини партнерів

Останні новини

Оголошення