На Тернопільщині з 1 квітня розпочинається весняний призов на строкову військову службу


Військовослужбовців строкової служби до участі в ООС не залучаються.

На Тернопільщині з 1 квітня розпочинається весняний призов на строкову військову службу, який буде тривати до кінця червня.


Із Тернопільщини — майже 500 юнаків

Усього до лав Збройних Сил України, Національної Гвардії України, Державної прикордонної служби та Державної спеціальної служби транспорту будуть призвані майже 500 юнаків, які протягом місяця пройдуть загальновійськову підготовку в навчальних центрах, а в подальшому відбудуть до місць проходження служби.

Про це повідомляє Тернопільський обласний військовий комісаріат.

Усі заходи призову будуть проводитися з дотриманням карантинних вимог, а тестування на наявність COVID - 19 у призовників є безкоштовними. В обласному збірному пункті Тернопільського ОТЦК СП, куди будуть прибувати призовники, в наявності засоби дезінфекції та індивідуальні засоби захисту.

У військкоматі наголошують, що військовослужбовців строкової служби до участі в ООС не залучаються.

У відповідності до вимог Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» призовник зобов’язаний прибути до призовної дільниці, а керівники підприємств, установ, організацій і навчальних закладів забезпечують своєчасне прибуття громадян призовного віку до призовних дільниць!

Кількість призовників в армію цьогоріч зменшать: Генштаб

Збройні Сили України зменшують кількість військовослужбовців строкової служби у зв’язку зі збільшенням чисельності військовослужбовців військової служби за контрактом.

Як передає Укрінформ, про це заявив начальник управління організації комплектування рядовим та сержантським складом Головного управління персоналу Генштабу ЗСУ полковник Валерій Дендебера, повідомляє Генштаб ЗСУ у Фейсбуці.

«З 1 квітня відповідно до указу Президента України в нашій державі розпочинається призов на військову строкову службу. Так, в період з квітня по червень цього року буде призвано на строкову військову службу 14 246 осіб. Зокрема, до Збройних Сил України – 6 500 осіб, Державної спеціальної служби транспорту – 600 осіб, Національної гвардії – 4 646 осіб, Державної прикордонної служби – 2 500 осіб», — йдеться в повідомленні.

Він додав, що кількість призовників цього року буде зменшено у зв’язку із збільшенням чисельності військовослужбовців військової служби за контрактом та з метою недопущення перевищення граничних показників чисельності Збройних Сил.

«Відтак, до лав Збройних Сил України призивають дедалі меншу кількість строковиків, в той же час деякі інші військові формування навпаки наростили їхню чисельність», — зазначив Дендебера, додавши, що в умовах пандемії COVID-19 призов відбуватиметься з дотриманням вимог та обмежень встановлених відповідною постановою Кабінету Міністрів України.

В Генштабі також повідомили, що відповідно до Дорожньої карти проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021-2022 роках призовники не включені до пріоритетних груп для вакцинації від коронавірусної хвороби, яким проводяться щеплення на перших етапах вакцинації. Проте, під час перебування в Збройних Силах України вони матимуть нагоду отримати щеплення проти COVID-19, оскільки військовослужбовці належать до пріоритетних груп населення, яким рекомендовано провести щеплення на третьому етапі вакцинації.

Також після прибуття призовників до військової частини будуть проведені обсерваційні заходи тривалістю 14 діб.

Окрім того, у зв’язку з карантинним заходами, громадяни, які з поважних причин не встигли здійснити приписку до призовних дільниць, можуть пройти доприписку з 1 квітня з початком роботи призовних комісій та отримати необхідні військово-облікові документи, пояснив Дендебера.

В Генштабі зауважили, що на сьогодні є понад 30 підстав, за якими може надаватися відстрочка від призову. Зокрема, за рішенням районної (міської) призовної комісії за сімейними обставинами, станом здоров'я, для здобуття освіти та продовження професійної діяльності.

Дендебера також нагадав, що військовослужбовці строкової служби, навіть за власним бажанням, в район проведення операції Об’єднаних сил не направляються.

Як повідомлялося, минулого року на строкову військову службу до Збройних Сил України було призвано у травні-липні 9 тисяч осіб та у жовтні-грудні — 7,5 тисяч осіб.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення