"Нафтогаз" опублікував нову ціну на газ: скільки будемо платити у лютому?


Газопостачальна компанія "Нафтогаз" встановила ціну на газ в лютому.

Це 6,86 гривень за кубометр і нижче, ніж раніше затвердив Кабмін. Про це повідомляє прес-служба "Нафтогазу".

Уряд раніше затвердив максимум ціни на газ для населення — не більше 6,99 гривень за кубометр.

"У лютому в рамках тарифного плану "Місячний" ціна блакитного палива — 6,86 грн/куб. м з ПДВ. Вона нижче рекомендованої урядом ціни за рахунок мінімальної власної націнки", — пояснили в компанії.


У "Нафтогазі" також стверджують, що відкритий ринок газу продовжує працювати.

Нагадаємо, 25 січня Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що штрафи й пеня за невчасно сплачені газ або тепло за січень нараховуватися не будуть. Про це повідомляє "Урядовий портал".

Україна перейшла до відкритих ринків електроенергії та газу, коли ціна на продукт, зокрема для населення, формується на ринку. За словами Шмигаля, Уряд почав реалізацію кроків, необхідних для того, щоб ці ринки електроенергії та газу почали працювати правильно й зручно для людей.  

«По-перше, була встановлена гранична ціна на ринку газу з 1 лютого й до кінця опалювального сезону не вище 6,99 грн за кубічний метр. По-друге, тарифи на тепло й гарячу воду не будуть змінюватися до кінця опалювального сезону. По-третє, після консультацій з Урядом і народними депутатами НКРЕКП ухвалила рішення про обмеження тарифу на розподіл газу на рівні 1,79 грн за кубометр», — зазначив Денис Шмигаль.

Водночас, як зауважив Прем’єр-міністр, Уряд спільно з профільним  комітетом Верховної Ради ініціюватиме ухвалення законопроекту про можливість передачі газорозподільчих мереж органам місцевого самоврядування.

«Це важливий елемент, який забезпечить справедливість формування ціни на розподіл», — додав він.

Прем’єр-міністр також повідомив, що в Уряді очікують результатів розслідування Антимонопольного комітету й встановлення чесних прозорих правил на ринку газу.

«Кабміном буде ухвалене рішення щодо компенсації домогосподарствам, у яких встановлено електроопалення. І останній крок: річний продукт стане основним у газорозподільчих компаній. Тобто ціна на газ буде встановлюватися один раз на рік, як це робиться в більшості країн Європи», — зазначив очільник Уряду.

Тим часом в багатьох містах України уже відбулися або продовжуються тарифні протести.

Читайте також Тернополяни протестували проти підвищення тарифів на комуналку. А ви готові платити більше?


Новини партнерів

Останні новини

Оголошення