Ні роботи за кордоном, ні грошей: на Кременеччині – чергове шахрайство, пов’язане з працевлаштуванням

Ні роботи за кордоном, ні грошей: на Тернопільщині – чергове шахрайство, пов’язане з працевлаштуванням
Понад 9 000 гривень житель міста Почаєва перерахував на невідомий банківський рахунок. Суму він обумовив з роботодавцем-продавцем, який мав оформити краянину документи для працевлаштування за кордоном. Про це повідомляє поліція Тернопільської області.

Потерпілий знайшов інформацію в мережі Інтернет про роботу. Зв’язавшись із незнайомцем, останній попросив надіслати копії документів та суму за його послуги. Чоловік одразу переказав готівку. Щойно кошти надійшли на рахунок пройдисвіта, він вимкнув телефон й більше на зв’язок не виходив.


За даним фактом працівники Кременецького відділу поліції відкрили кримінальне провадження відповідно до статті 190 ККУ.

Правоохоронці розповідають, будь-яка компанія, яка хоче працевлаштовувати українців за кордон, спочатку повинна отримати ліцензію Міністерства соціальної політики України. Дані про це повинні бути на офіційному сайті міністерства, а паперова копія ліцензії – “на руках” у агентства.

Уважно ознайомтеся з документом: подивіться термін його дії і перелік країн, в яких компанії дозволено пропонувати роботу. Буває, що шахраї отримують ліцензію на працевлаштування, наприклад, в одній країні, але залучають претендентів на роботу в інші країни. У підсумку, якщо ви приймете пропозицію.

Якщо агентство з працевлаштування просить заплатити, навіть незначну суму, – відразу йдіть. “Легальні посередники, які працюють в правовому полі, ніколи не беруть грошей з претендентів. Причому компанії не роблять це не з власної доброї волі, а тому що зобов’язує закон.

І в українському, і в європейському законодавстві є заборона на отримання оплати від працівників. За рекрутинг в будь-якому вигляді платять виключно роботодавці. Як це функціонує на практиці? Наприклад, роботодавець-поляк хоче найняти людину з України. Для цього він звертається до посередника, в рекрутингову фірму. А коли компанія знаходить працівника, роботодавець виплачує їй обумовлений відсоток.

Також далеко не всі українці знають, що безвізовий режим не означає дозвіл легально працювати за кордоном. Щоб законно працевлаштуватися, в обов’язковому порядку потрібно оформити трудову візу. І зробити це необхідно в Україні. Але недобросовісні агентства часто користуються цим незнанням. Вони пропонують зробити вам гостьове запрошення, запрошення від приватної особи або відкрити туристичну візу. Все тому, що отримати дозвіл на в’їзд в якусь країну для роботи набагато складніше, ніж туристичну візу.

Друга популярна схема обману – оформлення робочої візи за гроші. Агентство може запропонувати “вирішити всі ваші питання” за певну суму або навіть видати себе за елітну компанію, яка завжди все робить за своїх клієнтів (і це єдиний варіант співпраці). Швидше за все, перед вами звичайні шахраї. Варто заплатити – вони безслідно зникнуть або повідомлять, що консульство відмовило вам у візі.

Будь-яка людина, яка хоче працевлаштуватися за кордоном, повинна сама оформити собі робочу візу. Запам’ятайте: ніхто не може подати документи замість вас: особиста явка в консульство обов’язкове. А, щоб результат був позитивним, необхідно зібрати цілий пакет документів.

Найкраще вибирати виключно легальну форму працевлаштування. Не спокушайтеся високими зарплатами, які можуть запропонувати за неофіційну працю.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення