«Навіть у музеї НБУ копія» – кременчанин застерігає любителів старовини від підроблених артефактів


Любитель історії та знавець старовини, кременчанин Олександр Мінчук опублікував на своїй сторінці у соцмережі пост-попередження. Чоловікові нерідко доводиться зустрічатися з людьми, котрим не пощастило натрапити на аферистів та віддати кілька сотень, а іноді й кілька тисяч доларів за дешеву підробку. Тож він вирішив попередити та застерегти від необдуманих покупок шанувальників артефактів.
[ads-post]– Ніколи-ніколи чуєте мене, не купуйте монети на вулиці в невідомих людей. Шахраї також мають за щось жити, але ж ви це читаєте отже знаєте. Поширена в Росії шахрайська схема (і таких схем багато), ніби робили ремонт чи розбирали хату, ось знайшли хочемо продати старі монети. Увага, катькині, петровські та миколаївські рубчики, які простій людині на вигляд як срібло. Отже людина знаходить кошти і купує. А потім сидить в мене в машині з тим мішечком монет, я кажу, що всі копії ще й погані, а людина дивиться на мене зі сльозами на очах і не вірить – як таке може бути, і 500-1000 доларів втрачено, – пише Олександр Мінчук.

В жодному разі не спокушатися на монети, нібито, періоду Володимира Великого.

– На фото срібляник Володимира – підробка, яка коштує в гарний день 40 гривень, якби оригінал то до ста тисяч. Будьте обережні і не поспішайте розлучатись зі своїми чесно заробленими коштами, – попереджає Олександр.

Інформацію про Володимирське срібло підтверджує ще один кременчанин, котрий свого часу працював у Національному банку України.

– Не знаю – чи саме про цю монету, але точно пам’ятаю, що про монету Володимира. Коли я ще працював в Національному банку, в там був музей грошей. Одного разу вдалося досить тісно поспілкуватися з його начальницею. Вона розповідала, що монет Володимира в світі залишилося лише декілька штук. І НБУ хотів для музею одну купити в колекціонера, але вона настільки дорога, що вони змогли взяти її тільки в оренду на деякий строк, щоб зробити копію. Ось так в музеї грошей НБУ копія, дуже гарна копія, але оригінали у колекціонерів, – розповідає Андрій Янчук.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення