Щодня звертається понад 140 людей: на Тернопільщині все більше мешканців втрачає роботу та стає на біржу

У квітні на Тернопільщині зросла кількість звернень до обласної служби зайнятості. Про це Суспільному повідомив директор обласного центру зайнятості Василь Олещук. У районах та в Тернополі в пошуках роботи щодня звертаються понад 140 людей. З них четверта частина - дистанційно через інтернет.
[ads-post]У березні цього року за день у пошуках роботи зверталися в середньому 115 людей, з них 5 – дистанційно. Найбільше звернень у Зборівському, Гусятинському, Лановецькому, Кременецькому районах та в Тернополі.

До Тернопільського міськрайонного центру зайнятості в пошуках роботи людини звертаються з 8-ї ранку. Сьогодні за пів дня звернулися 40. З них 10 – дистанційно, - розповідає заступниця директора центру зайнятості Галина Приступа:

"Ми прикріпили оголошення і всім наголошуємо, щоб вони дотримувалися дистанції безпечної, перебували у засобах захисту, мали рукавички, маски. Ми стараємося обмежувати наплив людей, щоб вони не були в одному приміщенні одночасно. Тут у нас спеціально відведених місць є 2. Відповідно по 2 осіб одночасно можуть перебувати, заповнювати ті бланки. Коли вони заповнили, то лишають у спеціально відведеному місці, виходять. Якщо є інші люди, які бажають подати документи, то вони мають можливість зайти".

Тернополянин Руслан Опиханий розповів, що його скоротили 1 квітня. Тепер він шукає нову роботу.
"Було попередження за 2 місяці, наказ є, і я стаю на біржу працевлаштування. Не було черги ні вчора, ні сьогодні, бо я вже 2 рази. Ходив ще в банк за реквізитами. А казав дежурний, що була велика черга на свята. Сьогодні не було ні одної людини".

Двічі на день працівники центру зайнятості збирають зі столів заповнені документи, - розповідає Любов Смик - фахівець міськрайонного центру зайнятості:

"Об 11 годині фахівці центру зайнятості обеззаражують стіл і отримані документи. Вилучаємо їх, передаємо далі для реєстрації, де мої колеги вносять в базу даних. Якщо щось неясно, людина при реєстрації подає свої контакти і ми телефонуємо їй, узгоджуємо. Можливо, треба ще щось донести. Станом на 11 годину в нас вже є 10 реєстрацій повноцінних, бо люди підійшли зранку".

Директор обласного центру зайнятості Василь Олещук каже, що під час карантину можна подавати документи в електронному варіанті:

"На нашому сайті розміщені всі дані, які потрібно для того, щоб стати на облік, з ким зв'язатися якщо є якісь незрозумілі питання. Також розміщено гарячі лінії. І така специфіка не тільки в Тернополі, а й по кожному районі, зокрема. Якщо проаналізувати кількість людей, які звертаються у службу, то безумовно на початку введення карантину було досить мало, а на сьогоднішній день темпів набирає. Бо ми розуміємо, що багато людей звільнилося, їх звільнили роботодавці, різні обставини, і тому люди звертаються, щоб отримати допомогу. На сьогодні в обласній державній службі зайнятості працює 375 осіб. Торік на Тернопільщині послугами центру зайнятості скористалося 50 300 людей. З них працевлаштували 25 350 осіб".

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення