Почаївська лікарня закрита, лікарі – на обсервації: куди тепер доставлятимуть місцевих

У чотирьох медсестер Почаївської районної лікарні діагностували COVID-19. Ще 27 медпрацівників, які контактували з хворими, тепер на обсервації. Наразі у лікарні перебувають лише медики.
Чи забезпечена лікарня усім необхідним, як почувають себе хворі та де тепер лікуватимуть людей, коли лікарня закрита
[ads-post]У Кременецькій районній державній адміністрації розповідають, що наразі працюють над забезпеченням лікарень усім необхідним. Активно долучаються місцеві, підприємці та всі небайдужі.
- Наразі, ми виділили кошти з бюджету для медичних закладів, та скасували витрати які не є нагальними, – розповідає перший заступник голови Кременецької райдержадміністрації В’ячеслав Онишкевич. - Нам вдалось виділити близько 300 тис. грн на лікарні. Окрім того, ми оголосили про збір допомоги. Наразі в нас є два благодійних рахунки – рахунок лікарні та благодійний фонд. Близько 400 тис. грн вдалось зібрати силами благодійників. Наші підприємці закупили необхідне обладнання. Звичайно, апарат штучної вентиляції легень за 900 тис. грн не так легко придбати, тому ми збираємо ці кошти. Активно долучилися волонтери, тому поки що лікарня забезпечена усім необхідним.
Як пояснює В’ячеслав Онишкевич, зараз у районній лікарні медики перебувають на обсервації, які контактували з хворою дівчинкою. Місцевих до лікарні наразі не доставляють.
- Ми спілкувалися з представником екстреної медичної допомоги, щоб звичайних хворих поки що не везли у Почаївську лікарню, щоб вони не контактували з людьми на обсервації, - пояснює пан В’ячеслав. - Інші місця, де можна доставляти хворих, у нас є.
Людей, яких мають госпіталізувати, везуть в терапію районної комунальної лікарні, - пояснив В’ячеслав Онишкевич. Тому жителі міста без медичної допомоги не залишились.
Ми поспілкувалися з головним лікарем некомерційного комунального підприємства «Почаївська районна комунальна лікарня» кременецької районної ради Богданом Кучером. Він пояснює, що наразі ситуація під контролем. Засобів захисту, медикаментів та експрес-тестів для визначення коронавірусу достатньо.
- Поки що ми повністю забезпечені усім необхідним на перший період, - пояснює головний лікар. – Нам багато допомагають волонтери, з Почаївської лаври є підтримка, виділили кошти з районного та міського бюджету.
Однак апаратів штучного дихання у лікарні всього два - каже директор.
- Наразі ми маємо два апарати ШВЛ, але якщо буде необхідність, то нам допомагатимуть з області, - Каже Богдан Кучер. – Експрес тестами ми забезпечені.
Також Богдан Кучер спростовує, що довгий час лікарі та медичний персонал не мали засобів захисту.
- Те, що засобів захисту не було – не правда, - запевняє головний лікар. – Ми одразу отримали засоби захисту від управління охорони здоров’я, частину закупили самі. Волонтери з Почаївської лаври шили засоби захисту. Одразу долучились підприємці. Тому як тільки це все починалося, в нас забезпечення вже було.
Працівники Почаївської лікарні, дякують всім, хто відгукнувся на заклик про допомогу. Силами волонтерів вдалось придбати 20 кисневих балонів, 200 літрів дезінфікуючих розчинів, маски, рукавички.
Серед лікарів хворих на коронавірусну інфекцію немає. Захворіло четверо медсестер. Решта працівників пройшли лабораторний аналіз. Діагноз COVID-19 у них не підтверджено. Уже в четвер, 9 квітня, у них закінчиться період обсервації.
Директор також спростовує інформацію, що лікарня не буде приймати хворих на COVID-19.  Наразі лікарня може приймати хворих з підтвердженим діагнозом коронавірусної інфекції, а от людей з іншими хворобами – ні.  
- Наразі в лікарні є двоє пацієнтів з підтвердженим діагнозом COVID-19, - розповідає Богдан Кучер. – Це молодший медичний персонал. Ще двоє вдома, під наглядом сімейних лікарів. Стан пацієнтів задовільний. Решта перебувають на самоізоляції. У лікарні це 13 чоловік чекають закінчення періоду обсервації. Загалом на обсервації 27 людей. На даний час проблем немає.
Загалом у лікарні працює 166 людей. На обсервацію потрапила та зміна, яка контактувала з хворою дівчинкою та медсестрами.   
- Ми можемо приймати хворих з діагнозом COVID-19, але, на щастя, останнім часом таких звернень не було, - пояснює лікар. – Пацієнтів з іншими хворобами доставляють в Кременецьку районну лікарню. Вона працює в штатному режимі.
Наразі ситуація контрольована. Загрози для інших медиків та їх пацієнтів немає.
Довідка:
Всім, хто бажає допомогти коштами, чи іншим методом, надаємо рахунок Почаївської лікарні.
КНП Почаївська РКЛ
р/р ua243387830000026008055123889
МФО 338783
ЄДРПОУ02000866

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення