![тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, Кременець, ретро](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/12/27/8a6a9570006343796470ef146be50f65.jpg?1577658765)
3 липня 1941 р. Кременець зайняли гітлерівські війська, які масоворозстрілювали мирне населення.
1 вересня 1941 місто стало адміністративним центром нацистської округи. 7 липня 1941 року розстріляна група викладачів Крем'янецького ліцею.
Кременчани активно включалися в рух опору. У роки війни в околицях міста діяло 4 українські збройні формування різної політичної орієнтації. 19 березня 1944 в місто увійшли війська 1-го Українського фронту, а саме 24 стрілецький корпус 13 загальновійськової армії.
[ads-post]
![тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, Кременець, ретро](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/12/27/9b286b825aedc4d4ba4781f8cf32917f.jpg)
![тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, Кременець, ретро](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/12/27/9b286b825aedc4d4ba4781f8cf32917f.jpg)
![тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, Кременець, ретро](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/12/27/b15117435de27ee178165807a7160ad2.jpg)