На Тернопільщині почався Регіональний тиждень імунізації

Про актуальність імунізації населення у боротьбі з такими небезпечними захворюваннями, як поліомієліт, дифтерія, правець, кір, грип та інші йшлося у четвер, 24 жовтня, у Тернопільському прес-клубі.

[ads-post]24 жовтня відзначають Всесвітній день боротьби з поліомієлітом – небезпечного інфекційного захворювання. У цей день медики привертають увагу громадськості до проблем захворювання на поліомієліт та завершення більш як 30-річної боротьби за викорінення цього небезпечного захворювання на всій планеті. І наголошують, що запобігти цій недузі можна лише за допомогою вакцинації.
- Досягнення того, що захворюваність на поліомієліт знизилася зараз на 99%, ми завдячуємо імунізації, - зазначила завідувачка відділу епіднагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань Тернопільського обласного центру МОЗ України Марія Павельєва, - тому, крім поліомієліту, сьогодні медики порушують питання щодо імунізації і захворюваності на інші інфекційні хвороби.
Регіональний тиждень імунізації -  це комплекс заходів, спрямованих на поширення інформації про важливість вакцинації населення. В ході цієї кампанії кожен може дізнатися про те, які вакцини здатні захистити людину, які існують новітні розробки в даній сфері. Тиждень імунізації допомагає батькам зробити вибір на користь проведення вакцинації. Головний принцип кампанії: імунізація – це можливість викорінити тяжкі хвороби віспа, дифтерія, поліомієліт та інші). Якщо рівень вакцинації проти кору в Україні нарешті наблизився до планової цифри, то низький рівень охоплення вакцинацією від інших небезпечних хвороб, зокрема дифтерії, правця та кашлюка, викликає тривогу, - зазначають в Тернопільському обласному центрі громадського здоров’я.  
Нагадаємо, в Україні згідно з актуальним зараз календарем профілактичних щеплень, затвердженим в 2018 році, обов'язковими є щеплення від 10 небезпечних хвороб: гепатиту В, туберкульозу, кіру, паротиту та краснухи, дифтерії та правцю, кашлюку, поліомієліту та ХІБ-інфекції.
Більше про те, які інфекційні захворювання рідко зустрічаються в області, яка клінічна картина небезпечних інфекційних хвороб, які реєструються зараз, про що особливо потрібно знати батькам і як в області організовані профілактичні щеплення - читайте у наших наступних публікаціях.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення