Шістьом кременчанам нададуть почесне звання, п’ятьом – посмертно

Шістьом кременчанам нададуть почесне звання, п’ятьом – посмертно (фото)
Одразу шістьом кременчанам можуть надати Звання «Почесний громадянин міста Кременець». П’ятьом – посмертно.
Таке рішення прийняла учора Експертна рада з попереднього розгляду кандидатур на засіданні, котре відбулося вперше. Адже раніше Звання присвоювали депутати на сесійних засіданнях. Проте, на останньому запропонували створити відповідну раду, котра рекомендуватиме тих чи інших кандидатів після вивчення їхніх заслуг перед містом та обговорення.[ads-post]

– До складу ради входять 22 представників творчих, професійних об’єднань, громадські діячі, керівники органів місцевого самоврядування, депутати міської ради, особи, що мають вагомий авторитет у місті. Очолила експертну раду професор, історик, дослідниця Волині, доктор історичних наук, доцент Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка Ірина Скакальська, – повідомляють у Кременецькій міській раді.

Від установ та громадських організацій на розгляд ради до присвоєння Звання надійшли пропозиції наступних кандидатур: Катерина Єрусалимець – викладач КОГПА ім. Тараса Шевченка, Заслужений працівник освіти України, Ніл Зварунчик – художник, керівник мистецького об’єднання гурту «Гладущик» та Микола Пазізін – художник. Також одразу дві організації (Кременецький ботанічний сад та Кременецька спілка ветеранів АТО) посмертно до Звання представили учасників війни на сході України: Миколу Чорного, В’ячеслава Мельника, Дмитра Лабуткіна, Віталія Фурсика, Бориса Макаревича.
Під час засідання обговорювали, дискутували щодо представлених кандидатур, виступали члени ради та запрошений директор Кременецького краєзнавчого музею Андрій Левчук.

Звання «Почесний громадянин міста Кременець» встановлюється з метою вшанування та відзнаки особистостей, які зробили вагомий внесок в соціальний, економічний та культурний розвиток міста Кременець, становлення та розбудову незалежної Української держави; утвердження української національної свідомості; за вагомі досягнення у галузях науки, освіти, культури, спорту, охорони здоров’я, охорони громадського порядку, будівництва та житлово-комунального господарства, підприємництва; за активну громадську та благодійну діяльність; інші заслуги перед громадою міста Кременця та Україною.

Шляхом таємного голосування членів Експертної ради більшість голосів отримала Катерина Єрусалимець. Тепер рекомендацію ради має затвердити сесія Кременецької міської ради. Також одноголосно підтримали кандидатури на затвердження Звання п’яти загиблих учасників АТО.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення