На Тернопільщині призовникам, які ухилятимуться від армії, погрожують кримінальною відповідальністю

На Тернопільщині призовникам, які ухилятимуться від армії, погрожують кримінальною відповідальністю
Трохи більше, ніж за тиждень, на Тернопільщині розпочнеться осінній призов, який триватиме з 1 жовтня до 31 грудня 2019 року. Призовників попереджають — за намагання уникнути служби у ЗСУ можна «заробити» кримінальне провадження.

Згідно з законом «Про військовий обов’язок і військову службу», під призов підпадають юнаки, яким ще не виповнилось 27 років, їх здоров’я відповідає встановленим нормам і вони не мають відтермінування від призову.[ads-post]Загалом, під час майбутнього призову до Збройних сил України планують залучити 15 200 юнаків з різних куточків країни. Про це заявив начальник управління персоналу, заступник начальника штабу Командування Сухопутних військ Збройних сил України Геннадій Долгашов.
“З них дев’ять тис. – до Збройних сил України, 4 тис. 400 – Національна гвардія, 1 тис. – Державна прикордонна служба і державна спеціальна служба транспорту – 800 осіб”, – повідомив він.
Як зауважив Долгашов, військовослужбовці строкової служби до виконання бойових завдань в районі проведення Операції об’єднаних сил не залучаються і залучатись не будуть. Ті, хто не має вищої освіти, служить 18 місяців, а призовники з вищою освітою – 12.
“Нагадаємо, що в Україні передбачено два види відповідальності за порушення законодавства про військову службу – адміністративна і кримінальна. За неявку у військкомат, як адміністративне покарання, застосовуються штрафні санкції. Адміністративне, яке вчинене вперше – штраф 85-119 грн, вдруге – 170-255 грн. Кримінальне – обмеження волі до трьох років”, – повідомив Геннадій Долгашов.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення