![](https://adm.abo.media/upload/article/CkplzGzQMmLFExceu1KF.jpg)
Генрик Германович, відомий польський фотограф, працював професором Кременецького ліцею, а 1940 р. був завідувачем фотолабораторії Кременецького краєзнавчого музею.
![](https://adm.abo.media/upload/article/o_1dbkf80nc19i41bmr19lb1vs7ti63s.jpg)
В перші роки Великої Вітчизняної війни Генрик Германович і Станіслав Схейбаль заснували у місті фотосалон «Мистецтво».
Останні роботи фотомайстра пов’язані з Кременцем. Фотографії пожежі гетто, центральної частини міста з унікальними дерев’яними спорудами.
![](https://adm.abo.media/upload/article/o_1dbkf8e7c1cfichq10bq1d3n1gdb4p.jpg)
![](https://adm.abo.media/upload/article/o_1dbkf8iuc16ljmjs1aa2s0d1isg5f.jpg)
"Роботи Германовича романтичного характеру. На них зображені сонячні ранки, мальовничі краєвиди з горами, що з усіх сторін оточують місто та затишні засніжені будиночки", - розповідає науковий співробітник Кременецького краєзнавчого музею Тетяна Ковальчук
Багато знімків та негативів зберігається у фондах Кременецького краєзнавчого музею.
"Серед його робіт є багато портретів, найвідоміший «Волинський лірник», а також цікавими є «Волинянка». Портрет Емілії Корнашевської, дружини майстра, був відзначений срібною медаллю на виставці вітчизняної фотографії у Варшаві", - каже Тетяна Ковальчук.
Напередодні Дня міста у Кременецькому краєзнавчому музеї відкрили виставку унікальних фотознімків фотографа.