Кременецьким школярам розповіли, як розпізнати небезпеку торгівлі людьми та куди звертатись

Торгівля людьми - це проблема, яка може в будь-який момент може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі та соціального статусу. 
Про це на зустрічі розповіли учням Волинського ліцею імені Нестора Літописця, що знаходиться в Кременці, представники міжнародної організації з міграції та ювенальної превенції. Впродовж кількох останніх років на території Тернопільської області члени  Представництва МОМ в Україні впроваджують різні програми щодо захисту від торгівлі людьми серед різних верств населення повідомляють на сайті поліції.
- Наша мета - розказати дітям та молоді про те, що є певні ризики і вони повинні бути обізнаними з ними, знати, як себе захистити. А у випадку, якщо така ситуація сталася, то повинні знати, куди можна звернутися по допомогу, - каже спеціаліст Програми протидії торгівлі людьми Представництва МОМ в Україні Ірина Мидловець. - Потрібно, аби діти розуміли та усвідомлювали, що це не лише проблема, але й злочин за який є покарання в кримінальному кодексі.
На сьогодні в Україні працює ціла низка установ та організацій, які допомагають дітям та дорослим, які стали жертвами торгівлі людьми й готові надати всебічну допомогу та підтримку у вирішенні проблеми. За словами Петра Тиховича, начальника відділу ювенальної превенції ГУНП в Тернопільській області, наш край, на щастя, з проблемою торгівлі дітьми не стикалася. Поодинокі випадки використання дітей, як одного із способів заробляння грошей жебрацтвом, правоохоронці фіксували лише у 2012-2013 роках.
- Сьогодні ми довели дітям, що таке явище, як торгівля людьми, воно не десь далеко, а ходить постійно біля нас. На території нашої області неодноразово фіксувалися випадки втягнення в сексуальну експлуатацію людей, в трудову експлуатацію. Такі факти не десь далеко, а поруч і у небезпеці є кожен.  За оцінками Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні, понад 160 000 українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року Це робить Україну однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі. Більшість постраждалих, які протягом останніх років отримали допомогу від МОМ, – молодь до 35 років. Наймолодшій постраждалій було 3 роки, а найстаршій – 83.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення