![РезÑлÑÑÐ°Ñ Ð¿Ð¾ÑÑÐºÑ Ð·Ð¾Ð±ÑÐ°Ð¶ÐµÐ½Ñ Ð·Ð° запиÑом "ÐоÑаÑвÑÑÐºÐ¾Ñ ÐавÑи"](http://sg2zpptpk9hxw5kmdpokvrnntincwy0w.cdn-freehost.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/695-720x445.jpg)
Слідче управління Поліції Тернопільської області порушило кримінальне провадження за фактом державної реєстрації споруд Почаївської Свято-Успенської лаври у користуванні УПЦ Московського патріархату.
Про це повідомив у Facebook депутат Почаївської міської ради Тарас Паляниця.
“Слідче управління Головного управління Національної поліції в Тернопільській області розслідує кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.365-2 КК України, за фактом зловживання повноваженнями особою, яка надає публічні послуги, що спричинило тяжкі наслідки. Процесуальне керівництво здійснюється прокуратурою області.” – цитує Паляниця відповідь прокуратури Тернопільської області, що надійшла на запит інформаційного агенства УКРІНФОРМ
“Зі слів депутатів-свободівців Олександр Башта та Vasyl Chashka cьогодні, 15.11.2018 року, відбулася сесія Струсівської сільської ради, на якій було прийнято рішення ліквідувати комунальне підприємство “Струсівське”, директором якого є Василь Пацула, та член – славнозвісний, поки що, державний реєстратор Андрій Яремко. Саме своїми руками Яремко вчинив реєстраційну дію, та передав до 2052 року у постійне користування Московскому пархату велику релігійну і культурну народну цінність – Почаївську Лавру.
Окремо варто сказати, що наразі адекватної реакції та відповіді очікується від Міністерство юстиції України, оскількиКременецько-Почаївcький Державний Історико-Архітектурний Заповідник подав скаргу на реєстраційні дії реєстратора Яремка.
Подальша доля української святині – Почаївської Лаври залишається в руках кількох осіб.
Однак не потрібно забувати про наслідок таких недолугих та легковажних дій державних чиновників. Саме ця справа стане великим випробуванням для правоохоронних органів Тернопільщини”, – пише Тарас Паляниця.