Епатажна студентка із Кременця постійно змінює свою зовнішність

19-річна студентка Тетяна Слободенюк полюбляє експериментувати із зовнішністю. 
За останніх дев'ять місяців дівчина понад десять разів змінила колір волосся, а вперше пофарбувалась ще школяркою.
З часу першого експерименту, це вже був цілий спектр різноманітних відтінків. Червоний, оранжевий, білий, бірюзовий, фіолетовий, рожевий, синій.  І кожен новий колір викликав неоднозначну реакцію з боку оточуючих та рідних. Комусь  подобалося, інші вважали це дивним. Довго наважуватися на зміни дівчині не доводилося.  Як зізнається, такий стиль був і залишається проявом її особистості.
Історія Тані: З чого почалися експерименти над волоссям
Незвичайний колір волосся хотіла мати ще у школі, а коли рідні не підтримали, взяла до рук розчин перекису водню і вперше стала білявкою. З цього все й почалося.
"Десь у восьмому класі, мама, зрозумівши, що боротися зі мною немає сенсу, зробила мені подарунок на Новий рік – оплатила похід в перукарню. Я попросила перукаря, щоб та пофарбувала  мене у яскраво-червоний колір. Побачивши результат, мама була здивована, але діватися було нікуди", - розповідає Таня. Коли в школі починали диктувати правила, дівчина намагалася робити все навпаки. Спершу мала  природні відтінки рудого та червоного кольорів, а ось першим яскравим нетиповим кольором  був бірюзовий. "Напередодні татового Дня ангела я пофарбувалася у бірюзовий. Тата у той момент не було вдома, а коли повернувся, то в нього був легкий шок. Тато сказав, що потрібно змити, і тоді я, щоб якось відмити цей колір, мила волосся, мабуть, разів з п'ятнадцять".
Наступного дня дівчина перефарбувалася у білявку. Та на цьому експерименти не закінчувалися, постійно хотілося чогось нового й неординарного. Та й не завжди носила таку коротку зачіску, як зараз, пам'ятає себе й з довшим волоссям.
На зачісці каре зробила собі омбре (перехід з рудого кольору в білий), і ходила  із такою зачіскою доти, доки не спалила волосся настільки, що довелося вкоротити.  Якою тільки не була Таня, могла фарбувати волосся навіть кожних два тижні.
Як сприймали знайомі та рідні щоразу новий імідж Тані
Якщо в школі вчителі не розуміли такого стилю дівчини, то в академії до подібних експериментів викладачі ставилися спокійно, не акцентуючи на цьому уваги. "Багатьом викладачам навіть подобалося. А одногрупник якось сказав мені таку фразу: "Я джинси нові купую рідше, ніж ти волосся фарбуєш".
Пригадує випадок, коли так хотіла яскравий колір волосся, а просити у батьків гроші на фарбу було незручно, брала зеленку і фарбувала. Бувало й таке, що для того, аби придбати нову фарбу для волосся, заощаджувала з власних шкільних обідів й відкладала гроші на новий колір. "Чим більше забороняють, тим більше хочеться", - каже дівчина.
Що каже сама дівчина про свій стиль
"Я не жалкую ні про що, мені захотілося – я зробила. Бувало, спочатку зробила, а тоді подумала", - каже Таня. Запевняє, потім не буде такої можливості.
Друзі Тані нормально ставляться до її  змін, і якщо раніше захоплення й подив одночасно викликав кожен  новий колір, то тепер дивуються коли дівчина довго не змінює кольору. "Більшість друзів, товаришів у моїй компанії з подібними поглядами і стилем життя. Зовнішність - фактично нічого не вирішує, значення має те, яка ти людина, твоє вміння спілкуватися й підтримати розмову".  
Яскрава Таня завжди привертала увагу оточуючих, ніколи не залишалася непоміченою. Часом ловила на собі дивні погляди. "Насправді іноді стає сумно, коли йду по місту, а на мене "тикають пальцем" й при цьому говорять: "Поглянь, яке волосся в цієї дівчинки, а поглянь, як вона одягнена".
Врешті, дівчина не єдина у нашому місті, яка має таку епатажну зовнішність. "Окрім себе, я знаю у нашому місті ще кількох неординарних людей, з цікавим кольором волосся, моя подруга також фарбує собі волосся в різні кольори".  
"Вже з часом я зрозуміла, що негативно обговорюють ті люди, яким не вистачає сміливості на те, на що з легкістю наважуються інші".  
Не завжди результат виправдовував очікування
Так, дівчина легко йшла на будь-які зміни, але й не без того, що були ситуації, коли після фарбування колір був не таким, як хотілося бачити. Якось Таню пофарбувала подруга, в результаті колір виявився таким темним, що спочатку в дівчини була істерика, а лише потім вона переосмислила і зрозуміла, що вийшло непогано. "Але найжахливіше було тоді, коли я висвітлювалася з рудого кольору. За тиждень перефарбувалася шість разів у білий колір".
Як впливала зовнішність на життя
Таня – студентка Кременецької гуманітарно-педагогічної академії та у вільний від навчання час, навчає англійської мови дітей. Дівчина розповіла, що через свою зовнішність спіткнулася ще з однією проблемою. «Батьки тих дітей, котрим я надаю додаткові уроки, не розуміли, як я з такою зовнішністю можу навчати дітей, і взагалі чого я зможу їх навчити. Але минуло півроку, батьки побачили позитивні результати у своїх дітей з англійської, і тоді всім раптом ставало байдуже як я виглядаю».
Що радить Таня тим, хто не може наважитися на зміни
Раніше дівчина сама дуже болісно реагувала на критику оточуючих, але всі ситуації, які траплялися з Танею, спонукали дійти певних висновків. Зізнається, спочатку справді було важко.  "В такі моменти я справді задумувалася, а ,може, справді щось роблю не так? Але…Я дійшла висновку: Живу для себе, це мій вибір, моє життя і керуватися чужими думками не буду",- ділиться дівчина.
 Якщо у подібних ситуаціях виникають вагання, радить не зациклюватися на тому, що скажуть люди. "Скільки людей - стільки думок, усім однаково подобатися не будеш, врешті, в такому образі мені комфортно і мені подобається бачити себе такою".
Каже, не варто все сприймати на власну адресу. Краще налаштовуватися на позитивні думки. Якщо говорять, значить звертають увагу, звертають увагу – значить, чимось людей цікавиш.  Таня впевнена, що завжди знайдуться однодумці, але й добре, коли поруч не такі люди, як ти. "Деколи навіть потрібно мати людей, які категорично відрізняються від тебе світобаченням, бо коли біля тебе постійно лише однодумці, то починаєш "заганяти" себе ніби в певні рамки спілкування, одні теми, історії, інтереси. Нові люди – нові ідеї й досвід. Добре, що мої друзі – це різні люди", - розповідає Таня.  
Дівчині подобається спілкуватися з кардинально протилежними особами, а ще вважає, що власне людина ніколи не повинна подобатися собі до кінця, бо має залишатися прагнення до ідеалу.  Закликає не боятися йти на експерименти, бо все життя – це шлях до того, щоб подобатися собі.  "Треба простіше до всього ставитися і бути щасливим, що хтось витрачає свій час на тебе, навіть на те, аби зайвий  обговорити тебе".

Але найближчим часом не планує  фарбуватися. "Хочу залишити волосся трохи в спокої, відростити довге, природнього кольору, бо поки фантазії на щось новеньке не вистачає", - каже Таня.
Катерина Зуб журналіст kremenets.city

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення