Зекономлені на субсидіях гроші повертатимуть по фактично спожитих послугах 📹

Другий етап монетизації субсидій стартував. Відтепер зекономлені гроші держава повертатиме не по нарахованих сумах, а по фактично спожитих послугах. На мешканцях це ніяк не позначиться, а от підприємствам-надавачам послуг роботи додасться. 
З початку року запроваджується другий етап монетизації пільг і субсидій. На мешканцях це ніяк не позначиться, кажуть в управлінні соціальної політики. Натомість підприємствам-надавачам послуг роботи додасться - пише business-companion.te.ua.
– Відшкодування пільг і субсидій буде здійснюватися не по нарахованих сумах, а по сумах фактично наданих послуг. Скільки громадяни отримали послуг, тобто скільки використали води, скільки використали газу, електричної енергії, фактично по цих сумах держава буде відшкодовувати пільги і субсидії. Раніше, минулого року, пільги і субсидії відшкодовувались по нарахованих сумах, по загальних нарахованих сумах. Але держава вважає, що вона кредитувала підприємства-надавачі комунальних послуг, це неправильно, – розповідає тв4 начальник управління соціальної політики Тернопільської міськради Володимир Сулима.
Відтепер кожного місяця до фінансового управління вони мають подавати відповідні реєстри. Фінансове управління, своєю чергою, передватиме розрахунки до казначейства та обласне фінуправління. Лише тоді будуть виділятись кошти з державного бюджету, але не за нарахованими сумами, а за фактично спожитими послугами.
– Є проблема для надавачів послуг, тому що їм необхідно всім відкрити рахунки в органах казначейства, всім, включаючи ОСББ і ЖЕКи і відповідно є труднощі для них щодо заповнення цих реєстрів. Тобто, це необхідно по кожній людині вивести оці суми фактично отриманих послуг, і оскільки ми ці питання обговорювали, для них є відповідні труднощі, – каже Володимир Сулима.
ОСББ також прирівняли до надавачів послуг, та, схоже, держава забула, що вони ними не є, каже керівник громадської спілки “Рада голів ОСББ міста Тернополя” Сергій Лупак. Аби нагадати про це, довелось провести флеш-моб.
– Після проведення флеш-мобу ситуація трошки зрушилась. Місту Тернополю відшкодовано було 35% від загальної суми заборгованості. Тобто, можна сказати, за листопад місяць не закрито повністю, Ще є листопад, грудень. Порівняно з іншими обласними центрами – це Тернопіль – відшкодовано було і Одесі, але управління соцполітики та казна телефонують, щоб вони повертали кошти назад на рахунки казни,- розповів керівник громадської спілки “Рада голів ОСББ міста Тернополя” Сергій Лупак.
Якщо ОСББ домоглись свого, то великим підприємствам-надавачам послуг, таким як “Теплокомуненерго”, “Тернопільгаз”, та іншим все-таки доведеться сладати реєстри і проходити усю процедуру відшкодування.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення