Ціни на бензин: стала відома причина подорожчання

8% подорожчання ціни на бензин на кордоні дорівнює зростанню на 80 копійок в АЗС.

Подорожчання бензину в Україні пов'язане з тим, що зросла ціна на імпортне паливо, яке оператори купують на кордоні - пише business-companion.te.ua.
"Нинішнє зростання продиктований двома факторами, від яких в силу специфіки українського паливного ринку дуже залежить ціна на АЗС. Перший, який найбільш позначається на останніх перегонах паливних цінників, - вартість нафтопродуктів на зовнішньому ринку, що задає ціну у трейдерів на кордоні", - сказав експерт.
Аналітик консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко розповів, що останні чотири тижні в світі дорожчала нафту. "І ось ці показники вже відображаються в Україні - як в оптовій ціні, так і в роздробі. Тому ціни на АЗС пішли вгору", - сказав експерт.
"Подорожчання нафтопродуктів у постачальників на кордоні за останні 30 днів по бензину склало 8,5%. Якщо взяти дані за останні 7 днів - це 1,5%. З ДТ зростання було трохи менше, за 30 днів - більше 4%. І понад 1% за останні 7 днів ", - сказав директор спеціальних проектів науково-технічного центру" Психея "Геннадій Рябцев.
Він пояснив, що 8% подорожчання ціни на бензин на кордоні дорівнює зростанню на 80 копійок в АЗС через два тижні. Кожен 1% зростання цін на кордоні - це плюс 10 копійок до ціннику в роздробі. На заправках ціни змінюються через два тижні - час, яку потрібно для доставки.
Ще однією причиною є девальвація гривні.
"Кожні 10 копійок девальвації гривні (до долара) рівні +6 копійок до вартості літра бензину в АЗС через 2 тижні", - упевнений Рябцев.
У гривні немає стабільності, тому авансом закладають в ціну в роздробі можливі коливання і валютні ризики.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення