Найбільше безробітних у Тернопільському, Кременецькому, Бережанському районах

Проблема безробіття вкотре загострюється на Тернопільщині. За словами фахівців центру зайнятості, найскладніше знайти роботу чоловікам і жінкам після сорока років. А молоді люди часто стикаються з проблемою відсутності вакансії за їхніми спеціальностями.
Ірина Бойчук має філологічну освіту. Дівчина хоче працювати в школі або у бібліотеці, проте відповідних пропозицій у Тернополі немає.
«Мені пропонують бути офіціанткою або продавцем. Таких вакансій дуже багато. Але я – філолог, п’ять років навчалася, хочу працювати за спеціальністю і отримувати нормальну зарплату. Не знаю, коли здійсниться моє бажання».
А от тернополянин Іван Йосипович хоче допрацювати до пенсії, з пошуком роботи теж чимало проблем.
«Я готовий попрацювати кілька років, але роботи знайти не можу. Всім потрібні молоді і з вищими освітами. Хоча я готовий на будь яку вакансію. Можу бути охоронцем або вантажником».
В обласному центрі зайнятості пояснюють: на тернопільському ринку праці спостерігається невідповідність попиту і пропозиції.
«Наразі в області зареєстровано 8 639 безробітних, вони отримують допомогу по безробіттю. Найбільше безробітних у Тернопільському, Кременецькому, Бережанському районах. Щодо вакансій, то роботодавці переважно пропонують зайняти вакансії кухаря, кондитера, водія, офіціанта», – відзначає директор обласного центру зайнятості Василь Олещук.
Фахівці нагадують: нині найбільш популярні на ринку працю робітничі професії.
Софія Романська
Джерело: За Збручем

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення