Національний банк готує революцію на валютному ринку

Нацбанк видав проект закону про валюту, який покликаний лібералізувати валютний ринок в країні. Повна відсутність валютних обмежень, принцип «дозволено все, що не заборонено», і прості повідомлення НБУ про операції замість отримання дозволів - вже найближчим часом так може змінитися валютний ринок України.

Після двох років «повзучої лібералізації» НБУ запропонував чорнову версію нового закону «Про валюту», який покликаний ввести в в Україні повна відсутність валютних обмежень.
Документ може замінити попередній декрет Кабміну «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» від 1993 року і закон «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» від 1994 року.
Нововведення, які були запропоновані НБУ, можуть стати справжньою революцією на ринку валюти. Правда варто відзначити, що частина норм закону почне діяти через шість місяців після прийняття.
Завдяки цьому документу можуть бути повністю скасовані валютні обмеження, скасовані санкції за порушення валютного законодавства компаніями, банки зможуть більш вільно оперувати валютою.
Раніше, основною причиною зростання євро в Україні експерти називали зміцнення європейської валюти по відношенню до американського долара. Старший аналітик «Альпарі» Вадим Іосуб зазначив, що пара долар / євро піднялася з 1,03 до 1,19, що свідчить про те, що долар знецінився майже на 15%.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення