Header Ads

Руїни кременецького замку невдовзі зникнуть?

Початок туристичного сезону в Кременці ще не стартував офіційно. Проте гості з усіх куточків України і не переставали їхати навіть узимку, а з приходом перших теплих весняних днів їх значно побільшало. Але те, що вони бачать на найбільшій окрасі міста – Замковій горі, може швидше засмутити, аніж приємно вразити. Поблизу в’їзної брами стався серйозний зсув ґрунту, а також обвалилася частина скелі.

– Невже невдовзі залишки (руїни) найдревнішої у Кременці історико-архітектурної пам’ятки будуть повністю зруйновані? З цим запитанням ми звернулися до Кременецько-Почаївського ДІАЗу. І хоча директор установи Вадим Микулич на той момент перебував у відрядженні в Києві, працівники все ж погодилися поспілкуватись та дали певні пояснення щодо прикрої ситуації, про яку вперше почули від журналіста.
– Очевидно, цей зсув стався якщо не сьогодні, то вчора. Адже наші працівники щодня є на Замковій горі, – каже інженер-будівельник ДІАЗу Антон Луб’яницький. – Рано чи пізно усі залишки фортеці так чи інакше зруйнуються, якщо їх не консервувати і серйозно не укріпляти. Але, повірте, станеться це ще дуже не скоро. А що наслідки обвалу на горі приберуть якнайшвидше – це точно. А от щодо укріплення фундаменту, то це дуже складна робота. Спочатку потрібно знайти місце, де мав би бути старий фундамент, якого фактично не було, бо фортецю ставили на скелі. А тоді вже починати роботу над зведенням нового. Це дуже трудомісткий процес і надзвичайно дорогий. Такі складні реконструкції не можуть собі дозволити навіть у середньовічних замках Західної Європи, які перебувають у значно кращому стані, – каже фахівець.
Причиною обвалу, зазначають у ДІАЗі, навряд чи могло стати природне руйнування.  Швидше за все, припускають, до цього доклалася людська рука, а точніше – нога. Від чиїхось несамовитих стрибків скеля, яка відсиріла за зиму, просто з’їхала донизу. Також у заповіднику зазначають, що історичним пам’яткам значно більшої шкоди завдають місцеві мешканці, аніж гості міста.
Разом з тим, питання про безпеку туристів, які невдовзі масово ринуть на Кременеччину і більшість з котрих захочуть побувати на Замковій горі, залишається відкритим. Мало хто здогадується про те, яка може чекати небезпека під час знайомства з цим визначним місцем. Попереджувальні таблиці, котрі регулярно встановлюють на горі працівники ДІАЗу, також час від час «муляють»  очі деяким відвідувачам.
Олена Ілинич
...

ДОШКИ ОГОЛОШЕНЬ


Новини партнерів

Loading...
На платформі Blogger.