В Шумську 8 людей отруїлись чадним газом

У холодну пору року, з початком опалювального сезону, зростає кількість випадків отруєння чадним газом. Черговий випадок стався 20 грудня у Шумську.

Цього дня о 20:40 надійшло повідомлення про те, що у місті Шумськ у приватному житловому будинку 8 мешканців отруїлися чадним газом, серед них — 7 дітей та 1 доросла особа. Потерпілі шпиталізовані до місцевої районної клінічної лікарні. Наразі загрози їхньому життю немає. Ймовірна причина події — несправність пічного опалення.
У ДСНС України у Тернопільській області застерігає: громадяни, будьте уважні при користуванні пічним опаленням та газовими приладами, бережіть своє життя та життя ваших рідних!
Чадний газ (CO) – дуже небезпечний, оскільки він безбарвний і без запаху.
Отруєння може настати непомітно. За високої температури чадний газ згорає у кисні синім полум’ям. З повітрям може утворювати вибухові суміші. Він утворюється внаслідок неповного згорання пального в автомобільних двигунах чи опалюваних приладах, які працюють на вугіллі або на інших видах природного палива.
Найбільша небезпека отруїтися чадним газом існує у помешканнях, що опалюються автономно природним газом, дровами чи вугіллям. На присутність чадного газу може вказувати наявність кіптяви, задимленості, жовтого полум’я пальників в приміщеннях.
Чадний газ, потрапляючи дихальними шляхами до крові, витісняє гемоглобін кисню. В результаті настає кисневе голодування тканин.
Ознаки отруєння чадним газом: головний біль, запаморочення, шум у вухах, відчуття тиску на лоб, нудота, блювання, біль у грудях. При тяжкій формі отруєння – втрата свідомості, судоми, порушення дихання. При великих концентраціях чадного газу смерть може настати миттєво.

При отруєнні чадним газом необхідно:

- винести людину на свіже повітря;
- піднести до носа ватку з нашатирним спиртом;
- забезпечити вільне надходження повітря до легень, розстебнувши одяг;
- якщо постраждалий у свідомості - дати багато пити (чай, вода);
- у разі відсутності дихання провести штучне дихання та непрямий масаж серця;
- викликати швидку допомогу.

Щоб уникнути отруєння, треба дотримуватись правил безпечного користування автономним опаленням та газовими приладами:

- перевіряти наявність тяги в димоході;
- не перекривати пічний димохід на ніч;
- не використовувати газові плити для обігріву приміщень;
- частіше провітрювати приміщення, де є газові прилади.
Не можна залишати двигуни авто в роботі в закритих приміщеннях.
Джерело: ternopil.dsns.gov.ua

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення