Почаївську лавру готується очолити надісланий з РФ чернець, - релігієзнавці

Цьогоріч з нагоди Різдва Христового інформаційні ресурси Почаївської лаври вперше підготували російськомовний відеоролик з привітаннями благочинного Лаври (друга особа у монастирі після намісника). Ним виявився єромонах Захарія (Кімлач), який приїхав в Україну з Краснодарського краю Російської Федерації
Як застерігає український релігієзнавчий портал РІСУ, вочевидь, сам він незабаром може очолити монастир, передає Еспресо.TV.


В інтерв’ю російському виданню "Вера - Еском. Христианская газета Севера России" єромонах Захарія повідомляв, що прибув в Україну з міста Апшеронськ Краснодарського краю, де його батько володіє будівельною компанією. Чернече життя він розпочинав у Тімашівському монастирі РПЦ, де у 2003 році був пострижений у монахи та пробув у цій діяльності дев’ять з половиною років, потім переїхав в Україну.

У Почаївській лаврі він впродовж декількох років сповідав приїжджих прочан та був помічником економа (керівника господарства) монастиря - відповідав за будівництво, ремонтні роботи, опалення, електрику і т. д.

На початку 2020 року у інтерв’ю, опублікованому сайтом "Русская народная линия", єромонах вже представлявся благочинним Лаври, себто заступником намісника - митрополита Володимира.

Також висновку доходять і місцеві медіа.

"Вочевидь, зважаючи на перенесені не так давно операцію на серці, інфаркт та поширення інформації про погіршення здоров’я митрополита Володимира, в УПЦ МП розуміють неминучість потреби заміни керівника Почаївської лаври. А тому, ймовірно, наперед готують вигідного керівництву кандидата з РФ єромонаха Захарія, медійно розкручуючи його персону", - не виключає видання За Збручем.


Новини партнерів

Останні новини

Оголошення