![ÐожÑÑÑ Ð²ÑдновиÑи легендаÑÐ½Ñ ÐÐ°Ð´Ð¾Ð½Ð½Ñ Ð² «ÐаленÑкÑй ШвейÑаÑÑÑ» на ТеÑнопÑлÑÑÐ¸Ð½Ñ (ÑоÑоÑакÑ)](https://ternopoliany.te.ua/media/k2/items/cache/c8e093dd101e53776567727229a83c17_XL.jpg)
Зараз помилуватися славетною дівою можна тільки на чорно-білих світлинах, які в соцмережі Фейсбук опублікував волонтер із Кременця Віктор Панфілов. Чоловік також зазначив, що зараз вивчається питання відновлення "Кременецької Мадонни". Пан Віктор звернувся до краян: «Якщо у кого є ще у власному фотоархіві інші світлини скульптури (особливо з іншого ракурсу), прохання поділитися ними».
Додамо, що історія легендарної скульптури цікава та містична. За деякими версіями саме видатному художнику Георгу Пінзелю належить авторство Мадонни, що до початку 1950-років прикрашала площу навпроти Єзуїтського костелу у Кременці (нині Собор Преображення Господнього).
Що стосується появи скульптури Божої Матері, або Кременецької Мадонни, вона була встановлена у 1762 році. Офіційно автор не відомий. Припускають, що він був учнем знаменитого Іоана Георгія Пінзеля, а можливо, до створення доклалася й рука майстра. За оцінками фахівців, балюстрада з Мадонною є найціннішою, найбільш художньо довершеною частиною комплексу єзуїтського колегіуму. Скульптура вважалася символом древнього Кременця. За однією версією, вона була зруйнована у 50-х роках ХХ століття в період «войовничого атеїзму».
За іншою – Мадонну спочатку перевезли на територію нинішнього жіночого Богоявленського монастиря, звідки вона безслідно зникла й, можливо, загубилася назавжди в одній із приватних колекцій цінителів прекрасного.
![65844086_2391858420880077_4185495034960805888_n.jpg](https://ternopoliany.te.ua/images/65844086_2391858420880077_4185495034960805888_n.jpg)
![65707753_2392023884196864_480507081217015808_n.jpg](https://ternopoliany.te.ua/images/65707753_2392023884196864_480507081217015808_n.jpg)
![65060513_2391857874213465_1634487999636963328_n.jpg](https://ternopoliany.te.ua/images/65060513_2391857874213465_1634487999636963328_n.jpg)