У Кременецькому краєзнавчому музеї відроджують давню українську традицію з розпису писанок 📷

У Кременецькому краєзнавчому музеї відроджують давню українську традицію з розпису писанок (ФОТО)
Давню українську традицію з розпису писанок уже четвертий рік відроджують у Кременецькому краєзнавчому музеї на Тернопільщині.«Ми маємо визначного дослідника української етнографії, науковця, поета, діяча, який зміг багато зробити для Української нації, перебуваючи в еміграції в США, краянина Олександра Неприцького-Грановського. Його діяльність заслуговує шани та відповідної уваги. Свого часу він зібрав та дослідив одну з найбільших у світі колекцій писанок, активно пропагував писанкарство, написав декілька публікацій. Його іменем названа одна з вулиць Кременця, а у селі Великі Бережці олзташований музей Неприцького-Грановського, створений за допомогою працівників Кременецького краєзнавчого музею», – йдеться у повідомленні на Фейсбук-сторінці музею.


17 березня у виставковій залі музею для гостей Кременця та офіційної делегації з Грузії, на запрошення установи, майстер народної творчості, писанкарка Катерина Поднєжна провела свій майстер-клас. Гості дізнались багато цікавого й мали можливість долучитись до багатовікової культурної традиції, за що Кременецький краєзнавчий музей, відділ культури та туризму, Кременецька міська рада щиро вдячні Катерині Поднєжній.
«Писанкарством українці займались не постійно, а лиш в період від Стрітення – до Зелених свят, – каже директор музею Андрій Левчук. – Сьогодні ми вже маємо велике напрацювання та можемо проводити для відвідувачів музею платні майстер-класи з писанкарства. У минулі роки нам у цьому допомагали майстри народної творчості, писанкарі Петро Данилюк, Катерина Поднєжна, Надія Волощук. Тож запрошуємо і в цьому році усіх бажаючих, трудові колективи та установи, навчальні заклади, гостей міста відвідати групові та персональні майстер-класи з писанкарства. Довідки за тел.: 2-27-38».

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення