![ТеÑнопÑлÑÑина, ÐÑеменеÑÑ, гÑеко-каÑолики, ÑеÑква, Це ÑÑкаво, гÑомада, ÑÑÑоÑÑÑ, ФоÑоÑепоÑÑаж, ТеÑен](http://teren.in.ua/wp-content/uploads/2019/03/52964862_965744640286046_4163683919721398272_n-e1551546289536.jpg)
Кременець у релігійній площині, як правило, звикли асоціювати з УПЦ Московського патріархату та Почаївською лаврою. Проте, Почаївська Свято-Успенська лавра до 1831 року перебувала у складі греко-католицької церкви. А у самому Кременці мирно вживалися католики, греко-католики, православні, юдеї і навіть мусульмани.
Мало кому відомо, що сьогодні у Кременці з поміж інших церков діє не лише римо-католицький костел, а й греко-католицький храм. Спорудили його порівняно недавно, у 2000-их. Церква явно контрастує на фоні промислових будівель на окраїні міста. До того, як греко-католицька громада зібрала кошти на спорудження храму, парафіянам доводилося молитися у невеличкому дерев’яному будиночку, котрий став тимчасовим прихистком вірян.
Зараз церква Різдва Пресвятої Богородиці, що належить до Тернопільсько-Зборівської єпархії, є окрасою нової частини Кременця і вабить своєю красою не лише парафіян греко-католиків, а й пересічних кременчан.
![](http://teren.in.ua/wp-content/uploads/2019/03/53303482_1690017211097859_5757499519663079424_n.jpg)
![](http://teren.in.ua/wp-content/uploads/2019/03/52883815_696322170769557_7019618557726031872_n.jpg)
![](http://teren.in.ua/wp-content/uploads/2019/03/53597411_276249446639681_4349303352463458304_n.jpg)
![](http://teren.in.ua/wp-content/uploads/2019/03/53142653_1229206283911427_7382489894909640704_n.jpg)
![](http://teren.in.ua/wp-content/uploads/2019/03/53362504_336476053645090_7701230799609135104_n.jpg)