На Кременеччині знайшли копію фортепіано Шопена

– Ідея створити копію фортепіано фірми Бухгольца 1825 року з’явилася вісім років тому, у рік Шопена. Ми почали шукати потрібний інструмент і знайшли його в Кременці, в Україні. Він був у страшному стані, – розповів польському сайту Dwójka Паул МакНулті, автор нової копії фортепіано Шопена.

Про це стало відомо із польського ресурсу Dwójka.
17 березня в Польській національній опері «Великий Театр» відбудеться перша презентація копії фортепіано фірми Бухгольца – варшавського інструмента Шопена. Цей винятковий концерт транслюватиме радіо Dwójka.

– Коли ми дісталися до місця, де його зберігали, у невеликому музеї, ми виявили, що він знаходиться в дуже поганому стані, непридатний для гри. Однак це мало свої переваги. Люди, які намагалися відремонтувати інструмент, неналежним чином залишили глибокі отвори в диску, через які – завдяки спеціальному пристрою – я зміг ретельно вивчити його структуру. Без цих дуже докладних відомостей, я б не зміг побудувати надійну копію взагалі», – сказав Паул МакНулті.

Під час копіювання надзвичайно важливо дотримуватися дизайну оригіналу. Паул МакНулті стверджує, що в Кременці він не тільки зміг простежити конструкцію всього інструменту, але й з великою точністю дослідити ударний механізм і його геометрію, пропорції, товщину струн, розмір клавіш і систему педалі.

– Я дретельно сфотографував кожну деталь, у мене також була можливість робити прості ескізи, які пізніше пригодилися в роботі. Я завершив точний ескіз фортепіано в травні 2017 року і працював над побудовою інструменту впродовж усього літа. Роботу повністю закінчив у листопаді», – сказав Паул МакНулті.

Переклад з польської — “Погляд”.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення