![Яке мÑÑÑо ТеÑнопÑлÑÑини колиÑÑ Ð¾ÑÑимало Ð½Ð°Ð·Ð²Ñ Â«ÐолинÑÑÐºÑ ÐÑÑни»? (ÑоÑо)](http://ternopoliany.te.ua/media/k2/items/cache/8c7ead0b88751b48d78f440d64515e7d_XL.jpg)
Місто Кременець, що на Тернопільщині, називали «Волинськими Афінами».
Таку назву воно отримало через те, що у ХІХ ст. було науковим центром.
Відтак, за період свого існування місто знаходилось у складі Литовського князівства, пізніше Речі Посполитої і Російської імперії. Кременець був сильним економічним, духовним, а пізніше науковим центром, за що його і було названо «Волинськими Афінами».
Фото датоване 1931 роком.