Намісника Почаївської Лаври депутати закликають їхати на Об’єднавчий Собор

Вчора в Почаєві розпочалося 4-е пленарне засідання 10 сесії Тернопільської обласної ради. На порядок денний депутатам пропонувалося 70 актуальних питань.
Проте перед тим, як перейти до безпосереднього розгляду, обласні обранці зачитали звернення Святійшого Вселенського Патріарха Варфоломія I, Архієпископа Константинополя — Нового Риму до намісника Свято-Успенська Почаївська Лаври Володимира (Мороза) із закликом взяти участь у Об’єднавчому Соборі Української Помісної Православної Церкви. Нагадаємо, що Об’єднавчий Собор відбудеться у Києві 15 грудня 2018 року.

Також сьогодні депутати обласної ради мали б розглянути проект рішення № 494 “Про розгляд клопотання Почаївської Свято-Успенської Лаври щодо надання гірничого відводу для розробки Почаївського родовища будівельних пісків Кременецького району”. Однак, це питання вирішили відкласти, аби вивчити усі деталі.

За словами депутата Почаївської міської ради Тараса Паляниці, який також присутній на сесії обласної ради, на засідання прийшла і частина прихожан Почаївської Лаври. Віряни УПЦ МП залишилися незадоволенні тим, що обласні обранці відклали голосування по відводу для розробки кар’єру.

Додамо, що раніше ОВІД писав про те, що в монахи Почаївської Лаври пропонували хабаря в розмірі 500 євро депутату Почаївської міськради, аби той позитивно проголосував за безкоштовне надання земельних ділянок загальною площею близько 2-ох гектарів Лаврі.

А тиждень після цієї інформації спеціальна комісія при Мін’юсті за скаргою Мінкультури скасувала незаконну реєстрацію майнового комплексу “Почаївська Лавра” за релігійною організацією УПЦ МП.

Після скасування реєстрації до Почаєва приїхала спеціальна комісія, аби провести ревізію. Представики “Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника” у середу 5 грудня прибули до Свято-Успенської Почаївської Лаври з перевіркою. Окрім стану збереження пам’яток архітектури на території комплексу споруд Лаври, спецкомісія також провела аудит експонатів. Останній раз, ревізію цих об’єктів проводили у 60-х роках.

Наразі висновків комісії чи усі експонати є збережені у Лаврі – не має. Проте, у засобах масової інформації уже розповідають, що з Почаївської Лаври зникло чимало об’єктів культурного надбання. У ексклюзивному інтерв’ю ОВОДУ керівник спеціальної комісії Деревінський Ігор Миколайович зазначив, що поки немає жодних висновків, актів та довідок за результатами роботи комісії. То ж робити висновки, що щось пропало, або щось вкрали наразі передчасно.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення