УПЦ МП здійснила спробу крадіжки комплексу споруд Почаївської Лаври

Українська Православна Церква (Московський патріархат) здійснила спробу крадіжки споруд Почаївської Лаври, про це у Фейсбук написав громадський активіст Іван Ковалик.


Як це відбулося:

27.09.2018 року реєстратором Комунального підприємства «Струсівське», Струсівської сільської ради, Яремком Андрієм Ярославовичем в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно здійснено реєстрацію права користування на 6 споруд Свято-Успенської Почаївської Лаври, які відносяться до пам’ятки архітектури національного значення, а саме: Успенський собор, Троїцький собор, Монастирські келії, Архієрейський будинок, Дзвіниця, Надбрамний корпус за релігійною організацією Почаївська Свято-Успенська Лавра.

В якості власника даних споруд А.Яремко вказав у Реєстрі ліквідований у минулі роки Державний комітет з будівництва та архітектури, правонаступником якого було Міністерство регіонального розвитку та будівництва від якого Почаївська лавра була передана у сферу відання Міністерства культури України.

Виходячи із документів, долучених до запису в Реєстрі, реєстратор А.Яремко керувався розпорядженням КМУ від 17 липня 2003 р. N 438-р, однак не врахував наявність нормативних актів, а саме: розпоряджень КМУ від 16.11.2002 року №635-р та від 20 жовтня 2011 р. № 1032-р, які суперечать постанові Уряду В.Януковича, а також даним з Єдиного реєстру об’єктів державної власності, згідно яких комплекс споруд Почаївської Свято-Успенської Лаври є державною власністю в управлінні Міністерства культури України, балансоутримувачем якого являється Заповідник.

Ці, а також інші порушення призвели до неправомірної реєстрації речових прав на державне майно Почаївської лаври за релігійною організацією УПЦ МП.

Релігійна громада УПЦ МП нехтує законними вимогами компетентних державних органів і самовільно господарює на території пам’ятки архітектури національного значення, зсилаючись на вказані вище реєстраційні дій.

Мене дуже дивує повна інертність, бездіяльність і пасивні дій в напрямку відстоювання державних інтересів з боку керівництва Кременецько-Почаївського ДІАЗу – органу уповноваженого на управління комплексом споруд Лаври. Більше місяця пройшло з моменту протизаконної реєстрації права користування лаврою за УПЦ МП, а заповідник навіть не спромігся скасувати чи оскаржити вказану реєстрацію права користування.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення