Нові правила для “євроблях”: власникам авто нагадали кілька важливих моментів


Українцям нагадали, що вже з неділі, 25 листопада, набувають чинності нові правила для власників автомобілів на «євробляхах».

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на публікацію у Facebook прес-секретаря Державної фіскальної служби Наталії Непряхіної.

«З 00.00 годин 25.11.2018 р. набирають чинності нові правила ввезення транспортних засобів – «євроблях». Громадяни України мають право тимчасово ввозити транспортний засіб, що зареєстрований за межами України, строком до одного року і за умови сплати всіх необхідних митних платежів. При цьому, митні платежі не повертаються», – написала Непряхіна.

«Громадяни-резиденти мають право переміщувати транспортний засіб, що зареєстрований за межами України, в режимі транзиту за умови сплати грошової застави в розмірі митних платежів, що підлягають сплаті при ввезенні таких автомобілів на митну територію України з метою вільного обігу», – пояснила прес-секретар ДФС.
Нові правила для “євроблях”: власникам авто нагадали кілька важливих моментів
Як стало відомо, газета «Голос України» опублікувала закони щодо зниження акцизу на автомобілі з іноземною реєстрацією.

Законом передбачено запровадження базових ставок для авто на «євробляхах» в залежності від типу та об’єму двигуна. Для бензинових двигунів запроваджуються базові ставки: до 3 тисяч куб. см – 50 євро, більше 3 тис. куб. см – 100 євро. Для дизельних двигунів об’ємом до 3,5 тисяч куб. см – 75 євро, понад 3,5 тис. куб. см – 150 євро.
Граничний коефіцієнт віку машини становить 15 (для автомобілів віком понад 15 років).

З дня набрання чинності закону почався відлік 90-денного пільгового періоду зі ставкою 0,5 при розрахунку ставки податку за розмитнення «євроблях».

Посилюється контроль за переміщенням транспортних засобів на єврономерах. Володар такого авто в Україні в режимі транзиту або в режимі тимчасового ввезення не може передати його у володіння або користування іншим особам. Заборонено використання такого авто у підприємницькій діяльності. За порушення передбачено штраф у розмірі 34 тисяч гривень.

Також зросли штрафні санкції за порушення термінів користування автомобіля на «єврономерах» в митному режимі та режимі транзиту: від 10 до 20 діб перевищення – штраф 8,5 тисяч гривень, 20-30 діб – 85 тисяч гривень, понад 30 діб (за втрату або розкомплектування машини) – 170 тисяч гривень або конфіскація за рішенням суду.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення