![РезÑлÑÑÐ°Ñ Ð¿Ð¾ÑÑÐºÑ Ð·Ð¾Ð±ÑÐ°Ð¶ÐµÐ½Ñ Ð·Ð° запиÑом "СвÑÑÑйÑого ÐаÑÑÑаÑÑ
а ÐиÑвÑÑкого Ñ Ð²ÑÑÑÑ Ð ÑÑи-УкÑаÑни ФÑлаÑеÑа."](https://i.ytimg.com/vi/mUUtODhAdNs/maxresdefault.jpg)
На Кременеччині готуються до візиту Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. Заплановано, що 12-13 жовтня Предстоятель УПЦ КП перебуватиме з візитом у Кременецькому районі.
«Вірні Української Православної Церкви Київського патріархату Кременеччини матимуть честь приймати в себе Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. У рамках візиту Святійший Патріарх Філарет освятить каплицю-пантеон у селі Лішня, новозбудовану церкву УПЦ КП в селі Куликів та ікону в Свято-Преображенському соборі в Кременці», – повідомила редактор Кременецького радіомовлення Зоя Карп’юк.
Нагадаємо, на іконі зображені сучасні захисники України. Новітній образ зробили масштабним – 70 м. кв. У центрі – святий Юрій, який бореться з дияволом. Демон зображений двоголовим орлом, якого Юрій Переможець пронизує списом, увінчаним синьо-жовтою стрічкою.
З обох боків – фігурки людей. Це – сучасні українці, які борються за свою землю.
Українська війна є визвольною, а не загарбницькою, тому її благословляє Господь, кажуть у храмі. Це – творіння іконописця Василя Стецька.
Зображені події Майдану та АТО не є власне іконою, вони утворюють немовби фон, слугують її смисловим оформленням. Незвична ікона в Соборі – спроба відновити давні традиції українського православ’я.