Почаївська лавра перейде до єдиної Української церкви?

Після утворення єдиної Української церкви Почаївська лавра буде належати їй?
Предстоятель Української Православної Церкви Київського патріархату Філарет вважає, що Києво-Печерську (Київ)та Почаївську (Почаїв, Кременецький р-н Тернопільської обл.) лаври мають передати Українській церкві після її утворення. Про це в інтерв'ю українським ЗМІ повідомив Філарет. 
"Якщо в Україні буде одна Помісна Православна Церква, а друга буде російська, то неприродно, щоб українські святині належали російській церкві. Неприродно і незаконно. Тому і Києво–Печерська лавра, і Почаївська лавра в свій час будуть передані Українській Церкві", – сказав пркдстоятель УПЦ КП.
Він також вважає, що залишок Московського патріархату називатиметься Російською Православною Церквою в Україні.
"Якщо ми отримаємо Томос, то Українська Церква буде одна. І не просто одна – а найбільша. Зараз Київський Патріархат порівняно з Московським є більшим удвічі. Якщо ж до Київського Патріархату ще приєднаються УАПЦ і решта, то ми будемо найбільшими. А залишок Московського Патріархату повинен називатися Російською Православною Церквою в Україні. Правами буде користуватися такими ж, як й Українська Церква, бо закон для всіх церков і релігій в Україні один", – додав Філарет.
Разом з тим, раніше Філарет запропонував Українській церкві московського патріархату змінити назву, якщо вона відмовиться приєднатись до помісної церкви після отримання томосу про автокефалію. 
"Або ви приєднуєтеся до канонічної Української православної церкви, а якщо не хочете – силою ніхто не буде примушувати. Але ви вже не будете мати права називатися Українська православна церква. Вони будуть мати право називатися українським екзархатом Російської православної церкви в Україні", – заявив Філарет.
Патріарх все ж висловлює упевненість, що більшість українських православних парафій таки зареєструється за Українською помісною церквою.
Довідка: "Екзархат – це окрема церковна адміністративно-територіальна одиниця, зарубіжна по відношенню до основної церкви, чи спеціально створена для віруючих даного обряду в особливих умовах. На сьогодні УПЦ МП – це самоврядна православна церква з особливим статусом в складі Російської православної церкви".
Джерело: Тернополяни

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення