Кременецькі водії отримали у 2018 році більші обмеження і штрафи (інфографіка)

Більше обмеження швидкості руху в населених пунктах та вищі штрафи за порушення ПДР діють з 2018 року.

Серед інших нововведень, про які слід пам’ятати тернопільським водіям, є дозвіл на евакуацію авто в разі порушення правил паркування та забезпечити фото/відео-фіксацію порушень ПДР, а також чітко встановлені дозволені місця для паркування та ускладнений порядок видачі водійських прав, пише Терен.
Обмеження швидкості руху в населених пунктах із 1 січня 2018 року змінили з 60 км/год до 50 км/год. Така норма діє в Європі та США і рекомендована за результатами масштабного дослідження швидкості реакції людини в екстремальній ситуації Всесвітньою організацією охорони здоров’я. За перевищення водії платитимуть новий штраф – 3400 грн, при тому що до сьогодні за таке порушення платили лише 510 грн. Такою ж сумою визначили штраф у разі залишення місця ДТП, що підсилюється  можливим позбавленням права керування автомобілем до 6 місяців (зараз стягується ще скромніший штраф у розмірі 255 грн).
Більше платитимуть водії, які керують авто без прав – до 10 200 грн, а повторне порушення протягом року – від 40 800 грн (сьогодні за дане порушення стягують лише 510 грн). А у разі їзди після позбавлення водія права на кермування, штраф сягатиме до 20 400 грн за перше порушення, а за повторне – понад 40 тис. грн.
Заплановано також внести зміни до порядку видачі водійських посвідчень – так, перше водійське посвідчення видаватиметься на два роки, а після – заміна посвідчення відбувається без складання іспитів терміном на 30 років. У разі, якщо протягом двох років у власника було зафіксовано три або більше порушень ПДР, посвідчення видається виключно зі складанням повторних іспитів.
Також наступного року планують запровадити дозвіл на евакуацію авто в разі порушення правил паркування та забезпечити фото/відео-фіксацію порушень ПДР. Зазначимо, що евакуація автотранспорту дозволятиметься у випадках, якщо авто залишене на проїзній частині в другому й більше ряді, припарковане в забороненому ПДР місці й заважає руху інших транспортних засобів та пішоходів.
Чітко прописали для водіїв і місця, де взагалі заборонили паркуватися: насамперед це залізничні переїзди, трамвайні колії, естакади, шляхопроводи, пішохідні переходи, перехрестя. Також не можна залишати авто ближче 30 метрів до зупинок транспорту та менше, ніж за 10 метрів від проведення дорожніх робіт.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення