У грудні нагородили фотографів, які здобули перемогу в міжнародному проекті «Вікі любить пам’ятки». Його головна мета – це створення інформаційної бази зі знімками про культурне надбання світу.
Україна зайняла перше місце серед країн-учасниць за кількістю завантажених фотографій – 37 000 (знімки 2500 пам’яток зроблено вперше), повідомляє ukraine-is.com. Усього було 410 учасників, шестеро з них входять до Топ-15 найактивніших завантажувачів світлин у світі.
На церемонії були присутні переможці всіх представлених номінацій (учасники, які зробили найбільше фотографій пам’яток культури у кожному регіоні України, автори, чиї фото визнали кращими за регіонами України та потрапили до десятки найкращих) - пише За Збручем.
Зазначимо, що серед світлин, які були визнані кращими, увійшли й роботи з Тернопільщини. Так, 4 місце посіло фото руїн Кудринецького замку у вечірньому світлі фотографа Сергія Рижкова. На 7 місці – панорама пам’яток Кременця, яку зафіксував Максим Присяжнюк. 10 місце дісталося роботі Сергія Криниці, на якій зображені руїни Червоногородського замку.
Довідка
«Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) — міжнародний фотоконкурс пам’яток культурної спадщини, метою якого є зібрати світлини для ілюстрування статей у Вікіпедії, Вікімандрах та інших вікіпроектах. За цей час було зібрано майже 2 мільйони зображень. В Україні цього року проводився шостий раз.
Громадська організація «Вікімедіа Україна» є регіональним відділенням «Фонду Вікімедіа» в Україні, і займається популяризацією вікіпроектів «Фонду Вікімедіа», найвідомішим серед яких є Вікіпедія, залученням до Вікіпедії нових знань і користувачів та розвитком вікіспільноти в Україні.
![](http://zz.te.ua/wp-content/uploads/2017/12/%D0%A0%D1%83%D1%97%D0%BD%D0%B8-%D0%9A%D1%83%D0%B4%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D1%86%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%BE-%D0%B7%D0%B0%D0%BC%D0%BA%D1%83-%D1%83-%D0%B2%D0%B5%D1%87%D1%96%D1%80%D0%BD%D1%8C%D0%BE%D0%BC%D1%83-%D1%81%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%BB%D1%96.-%D0%A2%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%BF%D1%96%D0%BB%D1%8C%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0-%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%8C.-4-%D0%BC%D1%96%D1%81%D1%86%D0%B5.-%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B3%D1%96%D0%B9-%D0%A0%D0%B8%D0%B6%D0%BA%D0%BE%D0%B2.png)
![](http://zz.te.ua/wp-content/uploads/2017/12/%D0%9F%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D0%BC%E2%80%99%D1%8F%D1%82%D0%BE%D0%BA-%D0%9A%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%86%D1%8F.-%D0%A2%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%BF%D1%96%D0%BB%D1%8C%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0-%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%8C.-7-%D0%BC%D1%96%D1%81%D1%86%D0%B5.-%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BC-%D0%9F%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%8F%D0%B6%D0%BD%D1%8E%D0%BA.png)
![](http://zz.te.ua/wp-content/uploads/2017/12/%D0%A0%D1%83%D1%97%D0%BD%D0%B8-%D0%A7%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%BE-%D0%B7%D0%B0%D0%BC%D0%BA%D1%83.-%D0%A2%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%BF%D1%96%D0%BB%D1%8C%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0-%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%8C.-10-%D0%BC%D1%96%D1%81%D1%86%D0%B5.-%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B3%D1%96%D0%B9-%D0%9A%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%86%D1%8F.png)