Названо єдину умову запровадження локдауну, - МОЗ


Введення локдауну напряму залежить від епідемічної ситуації та завантаження медичної системи: Степанов.

Основною передумовою для введення нових, більш жорстких, карантинних обмежень в Україні буде епідемічна ситуація в країні та показник завантаження медичної системи. Про це заявив Міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час щоденного онлайн-брифінгу.


“Пропозиції Міністерства охорони здоров’я щодо введення жорстких карантинних обмежень грунтуватимуться на епідситуації та показниках навантаження на українську медичну систему. Це про впевненість держави у тому, що усім громадянам з COVID-19, у будь-якому куточку країни, нададуть належну медичну допомогу: госпіталізують у лікарню, де є відповідні умови та фахівці, які зможуть  зробити все, аби людина одужала”, — наголосив очільник МОЗ.

Міністр повідомив, що наразі в Україні порівняно напружена, але контрольована ситуація. З 55 886 ліжок, відведених під лікування хворих на COVID-19, зайнято 49,9% або 27 887 ліжко-місць. 

“Майже 50% зайнятих ліжок — це достатньо багато. Але ситуація контрольована, медична система справляється, за що велика подяка лікарям та всім медичним працівникам, які кожного дня борються за життя громадян”, — зазначив Максим Степанов. 

За словами керівника МОЗ, міністерство розглядає різні варіанти розвитку подій, однак розраховує, що ті обмеження, які вже діють в країні, покажуть свої результати за умови їх дотримання. Зокрема, очікується, що наступного тижня можна буде оцінити ефект від введення з 14 листопада карантину “вихідного дня”. 

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів в ефірі одного з каналів, що єдиною умовою запровадження жорсткого карантину, є колапс медичної системи. Станом на сьогодні підстав вводити локдаун немає, повідомляє у Telegram "Коронавірус в регіонах".
"Загроза колапсу медичної системи може бути, якщо буде понад 75% заповнених ліжок. І такі речі ми можемо побачити, якщо кількість хворих буде наближатися до цифри 25-30 тис. хворих на добу. В такому випадку це буде загроза колапсу медичної системи", - сказав він.
Нагадаємо, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив про необхідність запровадження радикального локдауну терміном на три-чотири тижні.

Довідка

Кабінет Міністрів України запровадив з 14 до 30 листопада 2020 року карантин “вихідного дня”, а також підтримав перехід до загальнодержавного карантину з обмеженнями, які відповідають “помаранчевому” рівню епідеміологічної небезпеки. Його ефективність оцінять наступного тижня.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення