На Кременеччині сотні контактних з інфікованими відмовляються обстежуватися на COVID-19

На Кременеччині громадяни, які контактували з хворими на коронавірус, масово відмовляються від обстежень.
Деталі від медиків про підозру на COVID-19 у Великоберезнянському ...
Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні під час брифінгу повідомила головний санітарний лікар області Оксана Чайчук, коментуючи зокрема стрімкий ріст хворих в Кременецькому районі, де люди на Великдень пішли на літургію в Почаївську лавру, а також брали участь в інших богослужіннях з причащанням.
[ads-post]«Встановлюємо контактних осіб, але вони не дуже хочуть йти з нами на зв’язок і обстежуватися, кажуть, що не ходили на богослужіння. Звертаються, коли є вже прояви хвороби і стан здоров’я різко погіршується», – розповіла Чайчук.

За даними начальника обласного управління охорони здоров’я Володимира Богайчука, чисельність осіб, які ухиляються від обстеження, досить значна.

«У Почаївській зоні таких сотні. У Кременецькому районі ми ведемо мову про орієнтовно 3 тис. контактних», – зазначив Богайчук.
Начальник обласного управління поліції Олександр Богомол додав, що про потенційних інфікованих поліцейські змушені інформувати сусідів.

«Працівники лабораторії разом з поліцією встановлюють контактних осіб і пропонують їм пройти обстеження. Дуже багато відмовляється. За нашими даними, дехто займається самолікуванням вдома. Про таких ми повідомляємо селищну раду, органи місцевого самоврядування, а також сусідів: що ця людина була контактною і може мати ознаки хвороби, але відмовляється від обстеження. Щоб інші з такою особою не контактували і не наражали себе на небезпеку. Ми загалом пропонуємо ставитися до зустрічних людей як до потенційного носія коронавірусу. Іншого варіанту немає», – сказав Богомол.

Загалом станом на 10:00 30 квітня на Тернопільщині, за даними обласного лабораторного центру МОЗ, зафіксовано 779 випадків коронавірусу, з них 14 летальних, 78 осіб одужали. За добу було зафіксовано рекордний для області 71 новий випадок інфікування.

Відсьогодні лідером в регіоні за кількістю лабораторно підтверджених випадків коронавірусу є Кременецький район, де зафіксовано 193 інфікованих, у Монастириському, який був епіцентром спалаху хвороби на Тернопільщині, – 177.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення