До Тернополя вже надійшли 50 експрес-тестів на виявлення коронавірусу

До Тернополя вже надійшли 50 експрес-тестів на виявлення коронавірусу
Їх придбали за гроші з міського бюджету. Вартість кожного – 177 грн. коли надійдуть решта – залежить від того, наскільки швидко їх зможуть доправити в Україну та розмитнити.
Сімейні лікарі зможуть брати ці тести, коли йдуть на виклик до пацієнта додому. Якщо будуть підстави його провести – проводитимуть. Результат буде за 3-5 хв. Точність – 99%.
[ads-post]Першу партію експрес-тестів на виявлення корона віру отримали у Тернополі. Про це повідомив міський голова Сергій Надал.

Ми замовили поки що півтори тисячі таких тестів, - каже Сергій Надал. – На жаль, в Україні таких немає. Їх довелось шукати і замовляти завдяки особистим знайомствам. Коли надійде наступна партія – залежить від того, наскільки швидко тести надійдуть до України та будуть розмитнені. 
Наразі до Тернополя прийшла перша партія – 50 тестів. У міськраді очікують, що щодня їхня кількість збільшуватиметься. Ці, що вже надішли, отримають лікарі первинної ланки надання меддопомоги. Тобто, сімейні лікарі.

Ці тести нам життєво необхідні, - каже заступник директора комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Надія Боднар. - Сама назва говорить про те, що медики зможуть за кілька хвилин підтвердити чи спростувати наявність коронавірусної інфекції. Останнім часом ми відчували дуже велику потребу в цих тестах, бо до нас звертається дуже багато людей, в тому числі і ті, що повернулись із за кордону. Ці тести одноразові, і кожен можна використати для одного пацієнта.
Раніше, нагадаємо, у Тернополі тести виявлення коронавірусу могли провести лише лабораторно – у Лабораторному центрі. Тепер аналіз зможуть провести амбулаторно.

Кожен тест – в окремій упаковці. До нього додаються пробірки та решта потрібного облаштування. Є в упаковці й тест-смужки, куди капають набрану кров і за 3-5 хв. буде результат. Вони подібні до тестів на грип, кажуть медики. І результат буде вірним на 99%.

Їх зможуть зробити і в пацієнта вдома, - запевнила Надія Боднар. - Принаймні коли лікарі йтимуть на виклик додому, а знатимуть, що в людини є певні симптоми, що можуть вказувати на коронавірус, сімейні лікарі візьмуть із собою упаковку та за потреби протестують пацієнта. І, залежно від результату, прийматимуть рішення – госпіталізувати пацієнта чи залишати його вдома.
Якщо у пацієнта є симптоми і грипу, і вірусу, спочатку йому робитимуть тест саме на грип. А за потреби – і на коронавірус.

Тести придбали за гроші з міської казни. Кожен з тестів коштує 177 грн.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення