Як визначити чи справжній священик прийшов освятити водою хату

Після Водохреща прийнято освячувати хату. Проте часто по домівках ходять шахраї, для яких це лише спосіб заробляння грошей.
Найкраще записатись заздалегідь в церкві та чекати на освячення на попередньо домовлену дату та годину.[ads-post]
Як має відбуватися обряд, пояснили в Тернопільсько-Зборівській Єпархії
На свято Водохреща священнослужителі ходять по оселях, щоб окропити їх.
Проте часто це перетворюється на костюмований бізнес, чимало шахраїв ходять по домівках та вдають з себе священиків.

- Одного разу пустив додому на освячення підозрілого "священика", - розповідає тернополянин Володимир. - Бородатий чоловік в рясі походив хатою, зазираючи в усі кутки, швидко покропив водою, протараторив "Отче наш" і почав якісь анекдоти розказувати... Я від такого освячення був в шоці, і більше підозрілих людей додому не пускаю.

Щоб такого не сталося, найкраще не просто чекати, коли прийде священник, а піти записатись на освячення до свого храму, каже прес-керівник Тернопільсько-Зборівської Єпархії о. Олег Харишин. Також у деяких церквах вивішують розклад, на якій вулиці та в яку годину ходитимуть священики.

- Якщо людина легковажить, і буде просто чекати без попередньої домовленості, то може дочекатись не ту людину, - каже отець. - Нічого нема поганого в молитві та окропленні людиною, яка не є священником. Проблемою є те, що  віряни в такому випадку не отримають благословення, бо "несвященик" не може його дати. Це буде просто молитва, за яку, ймовірно, ці люди чекатимуть гроші. 

Через освячення на Водохреща Христос прагне очистити людину через йорданську купіль, каже Олег Харишин.

- У нас це називається душпастирські відвідини, - продовжує священик. - Наша мета не тільки окроплення, а й знайомство з парафіянами, спілкування, поцікавитись чи ходить родина до церкви. Священик читає певні спеціальні молитви, а не просто покропив дві хвилини та чекає на гроші. Має бути запалена свічка, і по пожливості присутні усі члени сім'ї. Священик окроплює в присутності господаря кімнати.Чи кропити усі кімнати залежить від побажання вірних - ми не заходимо перевіряти стан кімнат, а по оселі проводить господар.

Щодо пожертв, отець Олег Харишин каже, що це виключно на добровільній основі - людина може давати кошти, а може не давати.

Зокрема в Церкві Успення Пресвятої Богородиці на Острозького закликають вірян не давати пожертви священикам, а приносити хто скільки зможе безпосередньо в церкву. Це дасть не відволікати людей від молитви матеріальними благами. 

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення