Кременець стане другим в Україні містом, де перенесуть радянський меморіал


Саме Кременець має усі шанси та перші напрацювання для того аби радянський меморіал слави перенести, а останки людей перепоховати на кладовищі за християнською традицією.

Учора у Львівській обласній раді відбулася зустріч та перемовини представників Кременецької міської ради із керівником меморіально-пошукового підприємства Львівської обласної ради «Доля» Святославом Шереметою. Перший заступник міського голови Микола Матвіюк передав пакет документів пошуковцям. Зокрема й музейні матеріали, які підтверджують те, що насправді останки захороненні на меморіалі слави належать не солдатам. Адже Кременець звільнили від фашистських загарбників 19 березня 1944 року, а люди, що покояться в історичній частині міста, помирали значно пізніше – у 1945 та навіть 1946 роках.

Микола Матвіюк наголосив на тому, що для Кременця важливе відновлення історичної справедливості та встановлення Ринкової площі, що була центром громадського життя у місті протягом багатьох століть.

Ми однозначно підтримуємо ідею кременчан про перенесення останків та радянського меморіалу, – зазначив Святослав Шеремета. – Тепер нам перш за все потрібно належним чином підготувати пакет документів для реалізації цього задуму. У нас уже є такий досвід. Точно таку процедуру ми пройшли з м. Добромиль у Старосамбірському районі (Львівська обл.).
Проте масштаб меморіалу у Кременці значно більший, його територія майже 1 га. Відтак, і роботи там буде значно більше.

Загиблих планують перепоховати на Монастирському кладовищі, перед тим за ними відслужать панахиду, аби змогли спочити з миром, бо в радянські часи цього не робили.

У травні пошуковці планують навідатися до Кременця і наочно оцінити ситуацію та масштаб майбутніх робіт. Тим часом у міській раді готуватимуть документи, котрих наразі не вистачає.

Нагадаємо, що у Кременці ще влітку минулого року відбулися громадські слухання щодо перенесення меморіалу, де кременчани висловилися «за» цю ідею. З пропозицією зробити перепоховання звернувся депутат Кременецької міської ради Віктор Герасимович. Депутати на сесії підтримали це питання одноголосно.

Довідка:

Мета діяльності підприємства "Доля" – проведення пошуку, дослідження, ексгумації і перепоховання осіб, які загинули чи померли внаслідок депортацій, політичних репресій та воєн, ведення обліку, впорядкування і збереження поховань і меморіальних цвинтарів, наукового вивчення історичних подій, пов’язаних з депортаціями і політичними репресіями українців та інших народів, дослідження ходу бойових операцій і місць боїв Першої та Другої світових воєн з науковою та історико-просвітницькою ціллю. Пошуковці уже проводили роботи у сусідньому Шумську та Ланівцях.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення