Сьогодні у Кременці відкрили інклюзивно-ресурсний центр – комунальну установу Кременецької міської ради, який стане другою домівкою для діток з інвалідністю та особливими освітніми потребами.
Головною метою ІРЦ є забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, а також в інших закладах освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти шляхом проведення комплексної психологічно-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психологічно-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг та забезпечення їх системного кваліфікованого супроводу.
–У цьому центрі допомогу отримуватимуть не лише діти, а й їхні батьки, адже їм ще важче, – каже Валентина – мама 13-річної Софійки, яка має інвалідність з дитинства. – Коли на світ з’являється така дитинка, батьки у паніці, вони не знають – куди йти і що робити, як себе поводити. У такий момент дуже важливо, щоб поруч були саме такі фахівці, як у Кременецькому ІРЦ, які у потрібний момент скажуть: «Ми вас розуміємо, ми з вами, ми вам допоможемо…».
– Нам ще багато потрібно зробити тут, та сьогодні покладено основу, – зазначив міський голова Кременця Олексій Ковальчук. – Ми маємо подбати про цих діток, бо шляхи Господні незвідані, й не знаємо, що на кого чекає. Кременецький ІРЦ – це двері у звичайне, гарне життя для діток з особливими освітніми потребами. У світовій історії ми знаємо багатьох геніїв у науці та мистецтві, яких вважали хворими, але в результаті вони залишили по собі спадок більший, ніж будь-яка здорова людина. Людвіг ван Бетховен, Франклін Рузвальд, Стівен Хокінг – цей перелік можна продовжувати. Хто-знає кого через кілька років зможе випустити у світ наш ІРЦ.
![](https://lh3.googleusercontent.com/blogger_img_proxy/AEn0k_unvEmjqzR2hHh-5IDM1MhBlehvlrFusGFn7Z0bzEtYIcibBq-57fbKSziE6Kue36FI4BcycF2XGcDU4wpfDtAMf6DoA1zt1cgbNbr4dBEC5xyqxLRc6a4384JpFbE=s0-d)
![](https://lh3.googleusercontent.com/blogger_img_proxy/AEn0k_tE_Ui49WeJfm2OZS7EyD2v-I9Md_ovrtmdRiQop-INwD8DBdMK0j-0U08mFLYwEhA-kf5qKlXQQEZm7Vce8qPsfdTAfOW4rehyskmCFa0xcwSEvo17p5QpWThgfeQ=s0-d)
![](https://lh3.googleusercontent.com/blogger_img_proxy/AEn0k_vy9U1t3sAsFlKhlJLBRC6e9UkKhIQIwPlkIICAavWlT3lx71LbYq5_nexqI0yWlac7BBvGkUl1z6Hq0igpRifduHmUbdGicazKLlW_Z6GfaG4zrKwUd-8Wb0iauAo=s0-d)
![](https://lh3.googleusercontent.com/blogger_img_proxy/AEn0k_tc-H6XJgKhmh45HXxgveftTO7-sfVAlSsZiijrAOfho3KtcEsvWWOoK2tcHp1vPMBZF7sMwNGyG_jKNBI-h3yEF1jQNxrOVgJxoQVxF4wRitY43-9QFxLmSzN2gA=s0-d)
![](https://lh3.googleusercontent.com/blogger_img_proxy/AEn0k_v-JjbAAqR2b2kzb6XW9dlTfc9oCVBq8MUFUiLEeVz9Bu1uLDIkPCfCHmrK1dMQ-gvzFxiwySLdAKZHnfKhmSR7HtJRX7wSTeUCwzE7X1_xZeYjEEAFiwLpqBLv6GY=s0-d)
Головною метою ІРЦ є забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, а також в інших закладах освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти шляхом проведення комплексної психологічно-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психологічно-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг та забезпечення їх системного кваліфікованого супроводу.
–У цьому центрі допомогу отримуватимуть не лише діти, а й їхні батьки, адже їм ще важче, – каже Валентина – мама 13-річної Софійки, яка має інвалідність з дитинства. – Коли на світ з’являється така дитинка, батьки у паніці, вони не знають – куди йти і що робити, як себе поводити. У такий момент дуже важливо, щоб поруч були саме такі фахівці, як у Кременецькому ІРЦ, які у потрібний момент скажуть: «Ми вас розуміємо, ми з вами, ми вам допоможемо…».