Почаївська міська рада стурбована ситуацією, яка склалася щодо Почаївської лікарні

Почаївська міська рада вкрай стурбована ситуацією, яка склалася щодо Почаївської районної комунальної лікарні.

Від працівників лікувального закладу, а також з відкритих інтернет-джерел, депутатам та керівництву Почаївської міської ради стало відомо про те, що Кременецька районна рада, до комунальної власності якої належить Почаївська лікарня, має намір прийняти рішення, наслідки якого можуть стати надто важкими для нашої громади, стосовно ліквідації хірургічного та пологового відділень Почаївської лікарні у зв’язку з недостачею фінансових ресурсів у бюджеті Кременецького району.
З аналізу норм Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» слідує, зокрема, що Почаївська міська рада є органом, який представляє інтереси всіх жителів Почаївської громади. Користуючись можливістю, міська рада звертається до керівництва та депутатського корпусу Кременецької районної ради з категоричною та принциповою незгодою із намірами районної ради щодо закриття хірургічного та пологового відділень Почаївської лікарні.
Почаївська районна комунальна лікарня є лікувальною установою, яка обслуговує майже половину жителів Кременецького району (а це близько 25 тис. чол.). У випадку закриття відділень жителі віддалених від районного центру сіл будуть обмежені у вчасному наданні допомоги та послуг медичного характеру.
Існують також інші причини неможливості ліквідації частини відділень Почаївської лікарні. До прикладу – Почаїв є великим туристичним та паломницьким центром, який, за приблизними підрахунками,  щороку відвідує близько одного мільйона туристів з України та всього світу. У випадку відсутності того ж хірургічного відділення, туристи та паломники будуть обмежені у наданні своєчасної медичної допомоги, необхідної при нещасних випадків.
Варто також зазначити, що на сьогодні Україна є втягнутою у військове протистояння з Російською Федерацією, яке відбувається на сході держави. Ще два роки тому, мало хто з нас міг повірити у те, що наш північно-східний сусід вдасться до акту військової агресії. На сьогодні жоден політичний діяч, військовий чи будь–хто інший не може надати гарантії відсутності бойових дій на території західної України. Саме тому Почаївська лікарня повинна бути збережена в тому вигляді, в якому вона на сьогодні існує.
Почаївська міська рада доводить до відома керівництва та депутатів Кременецької районної ради і вкотре повідомляє, що абсолютно всі кошти державної медичної субвенції, які були перераховані до бюджету Почаївської об’єднаної громади з Державного бюджету України у розрахунку на кількість жителів громади, рішенням Почаївської міської ради були передані до бюджету Кременецького району із сподіваннями на те, що ці кошти будуть цілеспрямовано витрачені на утримання Почаївської районної комунальної лікарні протягом 2016 року.
Враховуючи вищенаведені факти та проблемну фінансово-економічну ситуацію в Україні Почаївська міська рада, виходячи із своїх можливостей, додатково виділяє кошти на фінансування, спрямовані на утримання медицини в Кременецькому районі в сумі 209 тис. грн.
Підсумовуючи вищевикладене,  ми – депутати та керівництво Почаївської міської ради, представляючи інтереси жителів Почаївської  міської об’єднаної територіальної  громади, звертаємось до керівництва Кременецького району та депутатського складу Кременецької районної ради та висловлюємо рішучий протест, незгоду та несхвалення дій, які будуть наслідком закриття частини Почаївської районної лікарні та просимо не ініціювати, не голосувати, та не підтримувати рішення подібного характеру без погодження з громадою.
Звертаємось із пропозицією вирішувати проблеми, подібні та іншого характеру, спільно – шляхом діалогу та співпраці.

Депутати та керівництво Почаївської міської ради

Джерело: pochaiv-rada.gov.ua

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення